Od 16 do 18 maja dla uczczenia setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II członkowie koledzy Krośnieńskiego Towarzystwa Cyklistów przemierzyli na rowerach trasy, drogi i szlaki Podkarpacia.
Przejechany dystans członkowie KTS dedykowali jako wotum wdzięczności za życie i pontyfikat papieża Polaka. Każdy we własnym zakresie, w dowolnym terminie, przejeżdżając dystans uzależniony od posiadanego wolnego czasu, kondycji i chęci przebył swoją trasę, pokonując niekiedy 100 i więcej kilometrów.

Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów uczciło Jana Pawła II

- Przyjechaliśmy m.in. do miejsc, które na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku Karol Wojtyła odwiedził wędrując z kilkuosobową grupą przyjaciół po Beskidzie Niskim. Podążaliśmy rowerami m.in. przez Desznicę, Chyrową, Duklę, Komańczę, w których to miejscowościach upamiętniono pobyt Karola Wojtyły obeliskiem i tablicą pamiątkową. Ponadto przebyliśmy trasy z Krosna w kierunku Brzostka, Strzyżowa, Strachociny, Łupkowa, rozpoczynając lub kończąc rowerową wędrówkę z "kilometrami dla Jana Pawła II" przy Krzyżu Papieskim i pomniku Jana Pawła II - opowiada Bogdan Zubek z KTC.

- Świadomość intencji, celu treningu, w połączeniu z piękną słoneczną pogodą, z lekkim wiatrem, w urozmaiconym podkarpackim krajobrazie sprawiły, że wysiłek miał dla mnie posmak trudu pielgrzymki - dodaje Zbigniew Broński.

Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów uczciło Jana Pawła II

Uczestnicy pokonali ponad 1500 km.

- Dziękujemy imiennie: Mariuszowi, Markowi, Andrzejowi, Stefanowi, Mateuszowi, Bogdanowi, Zbigniewowi za udział w tej pięknej inicjatywie - podkreśla Bogdan Zubek