Uciekając przed policjantami doprowadził do wypadku. Nietrzeźwy kierowca ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Jego zachowanie mogło narazić innych na tragiczne skutki.
Policjanci krośnieńskiej drogówki pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem zostali skierowani do miejscowości Lubatowa, gdzie według zgłoszenia volkswagenem polo miał się poruszać prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Po zauważeniu poszukiwanego pojazdu próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę osobówki. Gdy kierujący volkswagenem zorientował się, że zatrzymuje go patrol policyjny zaczął uciekać drogami gruntowymi i łąkami. Po wjechaniu na krętą drogę asfaltową znacznie przyspieszył i na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia się volkswagena.

Policjanci niezwłocznie wezwali karetkę pogotowia i udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej.

31-latek z Lubatowej w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. W związku z bełkotliwą mową i wyczuwalną silną wonią alkoholu z ust, policjanci kilkakrotnie próbowali zbadać stan trzeźwości mężczyzny, jednak 31-latek nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Policjanci znaleźli w volkswagenie kilka butelek z alkoholem oraz puste butelki po alkoholu. Mężczyzna przyznał, że pił alkohol w dużej ilości.

Policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy, a zabezpieczone próbki krwi przekazali do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.