Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza zwiedzających w najbliższą sobotę i niedzielę. Od czerwca zmiany w godzinach otwarcia.
W maju CDS w Krośnie czynne jest wyłącznie w weekendy. W najbliższym terminie chętni będą mogli zwiedzić centrum mieszczące się w Krośnie przy ul. Blich w sobotę, 30 maja w godzinach od 10.00 do 17.00 (ostatnie wejście na pełne zwiedzanie o godz. 15.00), a w niedzielę 31 maja w godz. 11.00-17.00.

Codziennie natomiast, w godz. 10.00-17.00, czynny jest sklep firmowy.

W czerwcu Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na zwiedzanie w każdy dzień z wyjątkiem czwartków. W tym czasie będzie prezentowana wystawa czasowa fotografii szkła, której autorami są słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Wystawa nieOCZYwiste to ponad 20 drukowanych na płótnie zdjęć, to szukanie nieoczywistości w szklanych przedmiotach poprzez eksperymenty z oświetleniem, z wodą, matową szybą, kalką techniczną, po ostateczny, często zaskakujący efekt jaki daje dopracowanie całości w programie graficznym.

Zakupów w sklepie można dokonać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-17.00, a w niedzielę od godz.11.00.


Zwiedzający będą musieli zachować procedury bezpieczeństwa. Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób (z wyjątkiem rodzin mieszkających razem – wówczas limit osób nie obowiązuje). Zwiedzający są zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych: zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. Rekomendowane jest również zakładanie rękawiczek jednorazowych. Dla osób nie mogących używać maseczek CDS ma przyłbice. Zlikwidowana zostaje możliwość wydmuchania bańki szklanej w trakcie pokazu hutniczego. W zamian będą zapewnione inne atrakcje.