Setne urodziny świętuje 4 czerwca Jan Świetlicki z Rymanowa-Zdroju. Tego dnia przyjął życzenia od władz gminy Rymanów, sąsiadów i opiekunki.
Jan Świetlicki urodził się 4 czerwca 1920 r. w Pawłosiowie. Ukończył Technikum Ogrodnicze w Tarnowie w 1939 roku. Po ukończeniu szkoły pracował jako instruktor ogrodnictwa w Państwowym Liceum Rachunkowości Rolnej w Miłocinie. W latach 60-tych XX wieku na prośbę ówczesnego dyrektora Uzdrowiska w Rymanowie-Zdroju Tadeusza Urbanowicza, pan Jan rozpoczął pracę w Rymanowie-Zdroju jako ogrodnik w tzw. "cieplarni" w Desznie, w której przepracował kilkadziesiąt lat.

Jan Świetlicki

- Wspaniały ogrodnik, niezwykłe dobry i szlachetny człowiek wpisany na trwale w historię naszego Uzdrowiska Rymanów-Zdrój - powiedział o Dostojnym Jubilacie burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec, który wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Pitrusem, zastępcą burmistrza Grzegorzem Wołczańskim i kierownikiem USC Grażyną Markowicz odwiedzili Jana Świetlickiego.

W spotkaniu uczestniczyli również najbliżsi sąsiedzi i opiekunka. Goście odśpiewali Panu Janowi "200 lat". Z tej wyjątkowej okazji nie obyło się też bez tortu i lampki szampana.