Rozpoczęły się prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Dobieszynie. Szkoła zyska nowe sale lekcyjne.
Realizowany obecnie etap robót obejmuje dobudowanie czterech sal lekcyjnych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 194 m2 wraz z niezbędną komunikacją. Zostanie również przebudowana istniejąca sala lekcyjna zlokalizowana przy wejściu do szkoły, w obrębie której powstanie korytarz do sali gimnastycznej - planowanej dobudowy w kolejnym etapie rozbudowy szkoły.

Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

Razem z salą powstaną szatnie, toalety w tym także dla osób niepełnosprawnych. Przebudowane zostaną również istniejące sanitariaty w celu dostosowania ich do obowiązujących przepisów.

Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

Nowe pomieszczenia lekcyjne wraz z niezbędną komunikacją ulokowane zostaną na istniejącym placu zabaw dla dzieci, który w ramach zadania zostanie przeniesiony na południowo-wschodnią część terenu inwestycji. Zostanie zachowana istniejąca geometria dachu, który zaprojektowany został o tym samym kącie nachylenia, wysokości kalenicy i okapu jak w części istniejącej budynku szkoły. Koszt I etapu inwestycji to ponad 1,1 mln zł.

Kolejny etap rozbudowy Szkoły Podstawowej w Dobieszynie polegał będzie na rozbudowie obiektu o salę gimnastyczną.

~dobieszynika

13-06-2020 17:21 6 29

Wielka zasługa radnego Dziury. Męczył, męczył aż wymęczył.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.