Niezwykłe odkrycie policjantów i pograniczników w naczepie ciągnika siodłowego na polskich numerach rejestracyjnych, który jechał z Grecji.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 czerwca w Humniskach, gm. Brzozów. Na Komendę Powiatową Policji w Brzozowie zadzwonił zaniepokojony kierowca polskiej ciężarówki wiozący transport arbuzów z Grecji. Twierdził, że z naczepy dochodzą ludzkie głosy. Na miejscu szybko pojawił się patrol policji z Brzozowa oraz straży granicznej z placówki w Sanoku.

- Po otwarciu ładunku okazało się, że w środku znajduje się sześcioro „pasażerów na gapę”. 21-letnia kobieta posiadała syryjski dokument wydawany uchodźcom, a pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat było bez dokumentów. Z pomocą tłumacza ustalono, że są to obywatele Syrii i Afganistanu - opowiada Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Wszyscy obcokrajowcy byli zdrowi, co potwierdziły badania lekarskie. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej przyznali, że do naczepy dostali się bez wiedzy kierowcy jeszcze w Grecji. Pomogli im w tym przestępcy trudniący się przemytem ludzi, za co zainkasowali po 3 tys. euro od osoby.

- Imigranci byli dobrze przygotowani do wyprawy. Mieli napoje, jedzenie i pieniądze na dalszą podróż. Krajami docelowymi była Szwecja i Niemcy, gdzie chcieli dołączyć do rodzin - dodaje Piotr Zakielarz.

Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku cudzoziemcy zostali umieszczeni na 3 miesiące w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim oraz w Białej Podlaskiej.

Jest to drugie tego typu zdarzeniu na przestrzeni ostatnich tygodni. 21 maja wspólny patrol SG oraz KAS pełniący służbę w ramach przywróconej kontroli granicznej w Barwinku, ujawnił dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Ci również ukrywali się w transporcie arbuzów z Grecji.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 55 obcokrajowców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji w celach migracyjnych. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy w drodze do krajów Europy Zachodniej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.