Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 39-letnią oszustkę. Kobieta podejrzana jest o popełnienie przestępstw na szkodę firm kredytowo - pożyczkowych oraz usiłowanie wyłudzenia blisko pół miliona złotych.
Krośnieńscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą we współpracy z funkcjonariuszami zwalczającymi cyberprzestępczość z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prowadzili czynności w sprawie serii oszustw na szkodę firm kredytowo-pożyczkowych. Przestępczy proceder realizowany był w na terenie kilku województw.

- Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że osobą mogącą mieć związek z oszustwami jest 39-letnia mieszkanka Krosna. Policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który wykorzystywany był do popełniania przestępstw, a zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania 39-latki– poinformował asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

39-letnia mieszkanka Krosna została zatrzymana w połowie czerwca.

– Usłyszała 171 zarzutów związanych z dokonaniem wyłudzeniami kredytów konsumenckich o łącznej wartości ponad 39,5 tys. zł oraz usiłowaniem wyłudzenia na ponad 375 tys. zł. Stało się tak, gdyż część składanych wniosków była odrzucana. Zarzuty te dotyczą okresu od początku kwietnia 2019 r. do połowy kwietnia 2020 r. – poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka Rogoś.

Po zatrzymaniu, mieszkanka Krosna przyznała się z prokuraturze przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Szczegółowe wyjaśnienia miała złożyć jednak na piśmie.
Prowadzący sprawę uważają, że ma ona charakter rozwojowy i może być jeszcze więcej poszkodowanych podmiotów gospodarczych. Ponadto przeciwko 39-letniej krośniance skierowano wcześniej do sądu kilka aktów oskarżenia w podobnych sprawach.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


~oskar

14-05-2021 16:17 3 28

Przecież zgubiła dowód osobisty i ktos podszył sie pod nią-ech dzisiaj nawet bardzo szacownym ludziom sie nie wierzy?
Odpowiedz

~olaboga

27-06-2020 19:13 4 43

ponad 170 zarzutów 39,5 tys zł. robi wrażenie, pewnie waciki na kredyt brała a spłacać nie miał kto
Odpowiedz

~zenek

27-06-2020 10:28 4 41

brawo policja. PG są powszechne.
Odpowiedz

~Look7

27-06-2020 09:49 4 39

W końcu może to nauczy innych.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.