Po przerwie w działalności, kolejne placówki ochrony zdrowia wracają do pracy. Teraz przyszła kolej na badania mammograficzne w mammobusach.
Mammobusy pojawiły się już na terenie Podkarpacia. Badania rozpoczęły się końcem czerwca, a w lipcu obejmą 25 miejscowości w 10 powiatach województwa podkarpackiego.

- Badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania dla populacji kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy - informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Apeluje jednocześnie o zachowanie wymaganych środków ostrożności. Obowiązkowa jest maseczka.

W Krośnie z badań będzie można skorzystać 6 lipca w godz. 9.00-16.00 a mammobus będzie zaparkowany przy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki 29. Tego samego dnia również od godz. 9.00 do 16.00 będzie można wykonać badania w mammobusie w Jedliczu przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 1.

W Chorkówce mammobus pojawi się 7 lipca przy Gminnym Ośrodku Kultury, a badania będzie można wykonać w godz. 9.00-16.00. Również 7 lipca mammobus zaparkuje w Rymanowie przy Urzędzie Gminy w Rymanowie, badanie będzie można wykonać w godz. 13.30-17.00.

W Wojaszówce mammobus zaparkuje w środę 8 lipca przy Urzędzie Gminy. Badania będą wykonywane w godzinach od 8.00 do 12.00.

Z kolei w Dukli badania mammograficzne będą wykonywane 10 lipca w od godz. 8.00 do 15.00 w mammobusie zaparkowanym przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej 1A.

Panie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez stronę internetową: mammo.pl/formularz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.