W pierwszy weekend lipca otwierają podwoje baseny otwarte w Iwoniczu-Zdroju, Krośnie i Rymanowie-Zdroju. Sprawdź, jakie czekają atrakcje, jakie obowiązują obostrzenia oraz ceny biletów.

Iwonicz-Zdrój

Kąpielisko znajduje się przy Alei Leśnej w Iwoniczu-Zdroju. Czynne jest codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Basen posiada kształt dwóch połączonych ze sobą prostokątów przedzielonych niską ścianą znajdującą się pod wodą, która dzieli basen na dwie zasadnicze części: głębszą o wymiarach 18,00 m x 13,00 m i głębokości od 0,8 m do 1,4 m przeznaczonej dla osób dorosłych, młodzieży i starszych dzieci oraz płytkiej o wymiarach 12,00 m x 10,00 m i głębokości od 0,3 m do 0,5 m przeznaczonej dla dzieci najmłodszych.

Baseny w Iwoniczu-Zdroju
(foto. KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój

- Basen jest oświetlony oraz ogrodzony od pozostałej części działki ogrodzeniem. Posiada dwa wejścia - główne od strony południowo-wschodniej wyposażone w brodzik do dezynfekcji stóp oraz prysznic natomiast drugie wejście od strony północno-wschodniej służy jako wejście pomocnicze - informuje Jacek Rygiel, zastępca burmistrza Iwonicza-Zdroju.

Baseny w Iwoniczu-Zdroju
(foto. KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój

Dodatkowym uzupełnieniem funkcji rekreacyjnej jest grzybek wodny zlokalizowany w części płytszej basenu oraz zjeżdżalnia wodna Anakonda w części głębszej. Na terenie basenu zlokalizowany jest budynek basenowy, gdzie w części dolnej znajdują się WC, prysznice, przebieralnia i szatnie, natomiast w część górnej zlokalizowana jest mała gastronomia.

Do dyspozycji gości jest również altana z drewna struganego, poidełko wody mineralnej przy budynku basenowym oraz plac zabaw dla najmłodszych. Na terenie kąpieliska działa kawiarnia.

Ze względu na obostrzenia, na całym terenie będzie mogło przebywać jednocześnie około 200 osób, w tym w samej niecce basenowej, około 80.

Cennik biletów:

Ceny biletów na baseny w Iwoniczu-Zdroju
Ceny biletów na baseny w Iwoniczu-Zdroju


Krosno

Od soboty, 4 lipca, rusza kompleks basenów przy ul. Bursaki w Krośnie. Do dyspozycji plażowiczów jest duży basen pływacki rekreacyjno-sportowy, tory pływackie, a także część przeznaczona do wodnych zabaw sportowych - wodnej siatkówki, piłki wodnej czy koszykówki. Całość uzupełniona sztuczną rzeką, huśtawką wodną, ławkami i leżankami podwodnymi, urządzeniami masaży wodnych oraz z wyspą w środku basenu sprawia, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych - dla dzieci dostępne są place zabaw: tradycyjny i wodny oraz wygodna, trawiasta plaża.


Obiekt będzie czynny codziennie od godz. 9.00 do 20.00. Jak zapewnia Antoni Dębiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie, wszystkie baseny i atrakcje będą dostępne. Jednak ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, konieczne było wprowadzenie pewnych rygorów.

- Apelujemy i prosimy o zachowanie tzw. dystansu społecznego, by starać się nie grupować w większych skupiskach i zachować odpowiednią odległość przede wszystkim w strefie wchodzenia na basen, czyli przed kasami, bramkami wejściowymi - tłumaczy dyrektor Antoni Dębiec.

Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk. Na całym obiekcie rozmieszczono bardzo dużo urządzeń do dezynfekcji, w tym przed wejściami do basenu, do toalet, przebieralni.

Musiały zostać także wprowadzone innego rodzaju rygory, w tym limit osób przebywających na basenie.

- U nas jest on stosunkowo dość duży, gdyż powierzchnia kąpieliska wynosi ponad 22 tysiące metrów kwadratowych. Dzięki temu na obiekcie będzie mogło przebywać jednocześnie 3700 osób. Uznałem, że 6 metrów kwadratowych na jedną osobę, czyli ponad wskazywane limity, będzie wystarczające - podkreśla Antoni Dębiec.


Wprowadzono też limity na poszczególne niecki basenowe. Na basen pływacki będzie mogło wejść blisko 200 osób, na basen rekreacyjny 110. Najtrudniejsza sytuacja jest w brodziku, gdzie w jednym czasie będzie mogło przebywać łącznie 38 osób.

- Proszę, aby opiekę nad dzieckiem sprawował jeden opiekun, a nie jak to się często zdarza mama, tata i nawet dziadkowie - dodaje dyrektor MOSiR w Krośnie.

W tym roku przygotowano jedną nową atrakcję. Jest nią zjeżdżalnia rodzinna o długości kilkunastu metrów i można z niej bezpłatnie korzystać.

Nad bezpieczeństwem korzystających z kompleksu basenów przy ul. Bursaki w Krośnie czuwali ratownicy.

Cennik biletów:

Ceny biletów na baseny w Krośnie
Ceny biletów na baseny w Krośnie


Rymanów-Zdrój

Kompleks rekreacyjny składający się z trzech basenów otwartych, czyli brodzika dla dzieci, basenu z częścią rekreacyjną oraz basenu do pływania. Niecki basenowe wykonane zostały ze stali nierdzewnej, a ich głębokość waha się od 1,2 do 1,8 m.

Do dyspozycji są też zjeżdżalnie wodne oraz inne atrakcje. Kompleks zaopatrywany jest w wodę z wodociągu komunalnego z Sieniawy. W ramach kompleksu basenowego powstał też budynek technologiczny, pawilon sanitarno-szatniowy z kawiarnią, portiernia, boisko do piłki plażowej oraz parking. Cały teren basenowy został ogrodzony.

Cennik biletów:

Ceny biletów na baseny w Rymanowie-Zdroju
Ceny biletów na baseny w Rymanowie-Zdroju


Zobacz baseny w Krośnie przed otwarciem: