Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka przyjechał w sobotę (4 lipca) na Podkarpacie, by wspierać Rafała Trzaskowskiego. Wizytę, w ramach akcji "Tydzień dla Rafała", rozpoczął od spotkania w Krośnie.
W spotkaniu na rynku w Krośnie uczestniczyło kilkadziesiąt osób, którzy przyszli, by wyrazić poparcie dla Rafała Trzaskowskiego przed II turą wyborów prezydenckich.

- Akcja "Tydzień dla Rafała" została zapoczątkowana dzień wcześniej razem z parlamentarzystami, samorządowcami, działaczami, wolontariuszami, ludźmi dobrej woli. Tylko pokazując wyjątkową aktywność, chęć zmiany w Polsce, jesteśmy w stanie wspólnie wygrać wybory prezydenckie. Pokazujemy, że dla nas kontakt z każdym wyborcą jest bardzo ważny - stwierdził Borys Budka.


Przewodniczący PO powiedział, że kandydat Koalicji Obywatelskiej, sztab, sympatycy, nie dzielą Polaków na lepszy, czy gorszy sort, jak to robi przeciwna strona.

- Czas zakończyć ten chocholi taniec podziałów i zły, żenujący spektakl, kiedy władza wie lepiej od obywateli, co jest lepszego dla nich. Nie będzie nigdy zgody na to, by ktokolwiek był wykluczany ze wspólnoty. Szanujemy każdego i dla nas każdy region jest tak samo ważny. Dla nas każdy, kto głosuje inaczej niż my, nie jest przeciwnikiem, a konkurentem politycznym - powiedział przewodniczący Budka.

Borys Budka w Krośnie
Na spotkanie z przewodniczącym Po przybyło kilkadziesiąt osób

Zwrócił też uwagę, że Podkarpacie jest miejscem szczególnym, gdzie ludzie na co dzień ciężko pracują.

- Pokazujemy dobry program Rafała Trzaskowskiego, który mówi o ciężkiej solidnej pracy, budowaniu, wspólnocie, Polsce lokalnej i regionalnej. Podkarpacie mogło się rozwijać także dzięki funduszom z Unii Europejskiej, a dzisiaj obecny prezydent przypomina sobie o Unii tylko wówczas, kiedy jest mu to potrzebne politycznie - podkreślił Borys Budka.

Zdaniem szefa PO, obecna ekipa rządząca, za co się nie zabierze, to zepsuje. Podał też konkretny przykład.

- W ciągu pół roku, gdy minister Jacek Sasin nadzoruje spółki Skarbu Państwa, kiedy utworzono specjalne, kadrowe Ministerstwo Aktywów Państwowych, wartość pakietu akcji Skarbu Państwa w 13 największych spółkach giełdowych spadła o blisko 31 miliardów złotych. Oznacza to, że tyle mniej ma Skarb Państwa przez nieudolne zarządzanie i nieudolny nadzór ze strony polityków PiS. Jeżeli dzisiaj ktoś mówi o zagrożeniu programów socjalnych, rodzaju 500+, to największym zagrożeniem dla nich jest nieodpowiedzialna władza, która ukrywa przed Polakami sytuację budżetową - podkreślił Borys Budka.

Borys Budka w Krośnie

Dodał też, że obecnie obserwujemy prezydenta, który potrafi obrażać każdego, jeżeli coś mu nie idzie.

- Tak odbieram wczorajsze krzyki na temat innych narodowości, które nie będą nam prezydenta wybierać. To pokazuje, w jak dramatycznej sytuacji znalazł się Andrzej Duda - dodał szef PO.

W sobotę Borys Budka miał jeszcze zaplanowaną wizytę w Jaśle, Strzyżowie, Rzeszowie, Kolbuszowej i Łańcucie.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
Udostępnij ten artykuł znajomym: