Oto wielka tajemnica wiary. Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest ona inna niż dotychczasowe. Również ta, która wyruszyła z Krosna.
Z powodu trwającej epidemii oraz ograniczeń sanitarnych tradycyjne pielgrzymowanie w tym roku nie było możliwe. Jak informują organizatorzy na stronie internetowej, grupy wyruszyły na szlak swojego pielgrzymowania pierwszego dnia pielgrzymki zgodnie z wcześniejszą tradycją, między innymi 4 lipca z Przemyśla i Leska, 5 lipca z Brzozowa, a 6 lipca z Krosna.

W dalszym pielgrzymowaniu, od 7 lipca, na wyznaczony odcinek będzie przyjeżdżać jedna z grup, która przez cały dzień będzie wędrować na pątniczym szlaku ku Jasnej Górze (według odcinka trasy z danego dnia pielgrzymowania swojej grupy). Trasa Pielgrzymki Przemyskiej w linii prostej wynosi ok. 380 km. Podzielona jest na 12 dziennych etapów, a te z kolei na krótsze odcinki o długości 5-7 km. Przeciętna długość dziennego etapu (z wyjątkiem dnia ostatniego) wynosi 33 km.

Pielgrzymka na Jasną Górę z Krosna

Poszczególne grupy mają swoich świętych patronów. Imię patrona stanowi zarazem nazwę grupy. Grupa krośnieńska św. Jana z Dukli pielgrzymowanie rozpoczęła 6 lipca od mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli i przed godziną 8 rano wyruszyła na trasę. Przewodnikiem grupy św. Jana jest ks. Paweł Dziob.

Pielgrzymka zakończy się 15 lipca na Jasnej Górze. Powitanie pielgrzymów rozpocznie się o godz. 10.15. Następnie, grupa 150 osób przejdzie do Kaplicy Cudownego Obrazu, by pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymkę zakończy Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 11.00.

Zobacz zdjęcia:

~eva

07-07-2020 15:46 2 28

Brawo ,tak trzymać. Życzę powodzenia na całej drodze.
Odpowiedz

~posejdon

07-07-2020 11:23 2 27

Tylko żeby szli jakimiś bocznymi drogami aby nie blokować ruchu.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.