W gminie Miejsce Piastowe i Rymanów odbyły się wspólne ćwiczenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i strażaków z ochotniczych straży pożarnych.
Wspólne ćwiczenia żołnierzy krośnieńskiej kompani 35 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Sanoka i strażaków ochotników odbyły się w sobotę (04.07) w Miejscu Piastowym i Sieniawie.

W Miejscu Piastowym ćwiczono współdziałanie podczas ewentualnych działań kryzysowych. - Jednym z naszych zadań jest pomoc ludności lokalnej, dlatego dzisiejsze ćwiczenia pozwolą na efektywniej reagować na zagrożenia - mówi ppor. Artur Romanowski, dowódca 55 klp Krosno.

Podczas szkolenia ćwiczono workowanie piasku, układanie wałów i przepompowywanie wody - Wiedza specjalistyczna strażaków pozwoli nam poznać ich tajniki pracy. Dzięki temu dowiemy się, w jaki sposób możemy ich najlepiej wspomóc przy wystąpieniu sytuacji kryzysowych - dodaje ppor. Artur Romanowski.

Niemal w tym samym czasie na zbiorniku wodnym "Besko" w Sieniawie żołnierze WOT wraz ze strażakami ćwiczyli techniki podejmowania osób z wody. Z kolei na lądzie uczyli się układania wałów przeciwpowodziowych.