Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 34-latek zatrzymany w Głowience.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Jest to narzędzie stworzone z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez informowanie Policji o pojawiających się w danej okolicy zagrożeniach.

Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia wskazanego niebezpieczeństwa.

Jednym z zagrożeń, które pojawiło się na mapie w miejscowości Głowienka, było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W minioną sobotę policjanci krośnieńskiej drogówki kontrolowali prędkości we wskazanym przez mieszkańców rejonie. Około godz. 14.30, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierującego mazdą, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 34-latek jest pijany. Kierowca prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

34-letni mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzny nie ominął również konsekwencje związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.
Udostępnij ten artykuł znajomym: