W środę 24 września mieszkańcy Potoka świętowali uroczyste otwarcie Domu Ludowego i Ośrodka Zdrowia. W rozbudowanym i wyremontowanym budynku licznie zgromadzili się mieszkańcy Potoka, władze gminy i zaproszeni goście.
Tradycyjnie nie zabrakło symbolicznego otwarcia budynku. Przecięcia wstęgi dokonali: zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Piotr Rostek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Krawczyk oraz radny i zarazem sołtys Potoka Jacek Młocek. Po otwarciu budynek poświęcił proboszcz parafii w Potoku ks. Franciszek Partyka.W tym samym budynku co Dom Ludowy znajduje się również Ośrodek Zdrowia. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji poczekalnię, z wygospodarowanym kącikiem dla dzieci, recepcję, gabinety lekarski i zabiegowy, a także łazienki. Dla osób starszych oraz niepełnosprawnych zamontowana została również winda. Ośrodek Zdrowia rozpocznie swoją działalność już od 1 października br.

Remont Domu Ludowego wykonano w ramach "Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku Domu Ludowego w Potoku", realizowanego w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania "Odnowa i Rozwój Wsi". Koszt remontu i przebudowy to ponad 804 tys. zł, z czego dofinansowanie na ten cel wyniosło ponad 391 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu gminy Jedlicze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.