Kilka godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski namawiał w Krośnie do głosowania w II turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę.
Patryk Jaki od 2019 r. jest posłem do Parlamentu Europejskiego. W wyborach startował z trzeciego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim jako kandydat Solidarnej Polski z list Prawa i Sprawiedliwości. W październiku 2018 r. jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości przegrał w I turze walkę o fotel prezydenta Warszawy z Rafałem Trzaskowskim, uzyskując 28,5 procent głosów.

Na ostatniej prostej II tury wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 12 lipca, został zaproszony do Krosna przez posłów Marię Kurowską z Jasła i Piotra Uruskiego, by wesprzeć prezydenta w walce o reelekcję. Na krośnieńskim rynku zorganizowany został wiec poparcia dla Andrzeja Dudy. Uczestniczył w nim również wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Maria Kurowska, Piotr Uruski, Jacek Ozdoba
Od lewej: Maria Kurowska, Piotr Uruski, Jacek Ozdoba

- Patryk Jaki znany jest z pozytywnej energii i mocy. Myślę, że taką pozytywną energię i moc przekaże nam dzisiaj w Krośnie. Nie mamy żadnych wątpliwości, że Andrzej Duda jest najlepszym z możliwych kandydatów. Przez pięć lat udowodnił, że potrafi bardzo dobrze, z godnością reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej - powiedział na początku spotkania na rynku poseł Piotr Uruski.

Głos zabrała również posłanka Maria Kurowska. Porównała Polskę sprzed pięciu lat do tej z chwili obecnej, pytając, czy chcielibyśmy wrócić do tamtej Polski.

- Czy chcielibyśmy, by nadal był wyprzedawany majątek naszej Ojczyzny, do tego stopnia, że sprzedano nawet kolejkę na Kasprowy Wierch, aby uzupełnić dziury w budżecie. Czy chcielibyśmy wrócić do Polski, gdzie biorą pieniądze z OFE, czy chcielibyśmy, aby dzieci były odbierane biednym rodzinom. Dobrze, że przyszedł inny czas. Jesteśmy za Andrzejem Dudą i chcemy, by kontynuował swoją kadencję. Pan prezydent z rządem Zjednoczonej Prawicy zatroszczyli się o wszystkich. Daj Panie Boże abyśmy zwyciężyli i jesteśmy przekonani, że tak będzie - mówiła Maria Kurowska.

Wiec poparcia Andrzeja Dudy w Krośnie
W wiecu na krośnieńskiej starówce udział wzięło około 100 osób

Patryk Jaki w swoim wystąpieniu podkreślił między innymi, że czekają nas w niedzielę wybory, które zadecydują o przyszłości Polski i jest to bitwa o duszę narodu. Wymienił wartości uniwersalne ponadczasowe, które zawsze budowały siłę naszego państwa: rodzinę, macierzyństwo, patriotyzm, wolność.

- Jeżeli nie będzie tych fundamentów, z tego nie będzie się składała polska dusza. To, jaka jest alternatywa? Może nowa definicja rodziny, która potrafi się kończyć wieloma tragediami. Może patriotyzm kosmopolityczny, gdzie nie ma miejsca dla Polski? - pytał Patryk Jaki.

Zdjęcia z Partykiem Jaki w Krośnie
Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć

Jak dodał patrząc na konkrety programu Rafała Trzaskowskiego, można powiedzieć, że chcą zniszczyć ducha narodu. - My musimy walczyć o wartości takie jak rodzina, patriotyzm i wolność, bo od tego zależy przyszłość Polski. Nie możemy oddać Polski - stwierdził europoseł Jaki.

Wiec poparcia dla Andrzeja Dudy z udziałem Patryka Jakiego zgromadził na rynku w Krośnie około 100 osób.

A już od północy obowiązuje cisza wyborcza. Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 12 lipca od godz. 7 do 21.

Zobacz zdjecia:
Udostępnij ten artykuł znajomym: