W sobotę, do godzin popołudniowych w województwie podkarpackim odnotowano 18 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Zdarzenia takie miały miejsce również na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Od północy z piątku na sobotę trwa cisza wyborcza. W tym czasie nie można prowadzić agitacji wyborczej, nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozpowszechniać materiałów wyborczych. Dotyczy to również internetu. Państwowa Komisja Wyborcza przypomina również, że przebywając w lokalu wyborczym zabrania się również m. in. eksponowania napisów, znaków oraz symboli kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny od 20 zł do 5 tys. zł.

PKW przypomina też, że naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej to wykroczenie, za które grozi kara grzywny od 20 zł do 5 tys. zł, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży, zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów - przestępstwo.

Podkomisarz Dominika Kopeć z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poinformowała w sobotę po godzinie 19, że na Podkarpaciu doszło do 18 przypadków łamania ciszy wyborczej w różnych miejscach naszego województwa. W większości przypadków zgłoszenia dotyczyły uszkodzenia plakatów wyborczych.

Do dwóch z nich doszło na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, czyli w mieście Krośnie, bądź powiecie krośnieńskim.

- Jeden z tych przypadków dotyczy niedozwolonego rozpowszechniania materiałów wyborczych, a drugi dotyczy umieszczania na telebimie ruchomych reklam - powiedziała podkomisarz Dominika Kopeć.

Nam udało się ustalić, że na terenie jednej ze stacji paliw w powiecie krośnieńskim, na dużym telebimie prezentowana była w sobotę sylwetka jednego z kandydatów na prezydenta. Dwie różne reklamy wyborcze tego samego kandydata pojawiały się na przemian z reklamą firmy z powiatu krośnieńskiego.

Dysponujemy zdjęciami z tego miejsca, jednak ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą, w chwili obecnej nie publikujemy ich.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.