Krośnieńska policja odnotowała trzy przypadki naruszenia ciszy wyborczej. Wszystkie miały miejsce na terenie powiatu krośnieńskiego. Sprawdź gdzie.
W sobotę i niedzielę informowaliśmy o przypadkach naruszenia ciszy wyborczej, trwającej od północy z piątku na sobotę (10/11 lipca) do godziny 21 w niedzielę (12 lipca). Podkomisarz Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji poinformowała, że na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w sobotę i niedzielę odnotowano łącznie trzy przypadki naruszenia ciszy wyborczej.

Więcej szczegółów przekazał w poniedziałek przed południem asp. sztab. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

- Pierwszy przypadek miał miejsce w sobotę w Jedliczu przy ul. Dubisa, gdzie miało miejsce naklejenie plakatu wyborczego jednego z kandydatów na tablicy ogłoszeń. Tego samego dnia na stacji paliw w Targowiskach na telebimie ruchomych reklam umieszczono obraz z wizerunkiem jednego z kandydatów. Z kolei w niedzielę, w Iwoniczu, w rejonie budynku komisji wyborczej zaparkowany został samochód oklejony plakatami jednego z kandydatów - powiedział asp. sztab. Paweł Buczyński.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych zdarzeń.

- W związku z odnotowanymi incydentami nikt nie został zatrzymany. Za prowadzenie agitacji wyborczej w czasie trwania ciszy wyborczej grozi kara grzywny - dodał Paweł Buczyński.
Udostępnij ten artykuł znajomym: