Rozpoczął się II etap rozbudowy ul. Polnej. Prace spowodują utrudnienia w ruchu.
Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie wspólnie z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych i Drogowych z Krosna rozpoczęli II etap rozbudowy ul. Polnej. W związku z tym, zamknięty dla ruchu jest odcinek tej ulicy. Ruch samochodowy odbywa się wyznaczonym objazdem przez Miejsce Piastowe po drodze krajowej nr 19 i 28. Wstępnie oszacowano, że wyłączenie z ruchu tego odcinka potrwa do jesieni przyszłego roku, z przerwą w okresie zimowym.

Na rozbudowę ul. Polnej miasto Krosno otrzymało ponad 4 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Lokalnych. Wartość całego zadania po przetargu to niespełna 6,8 mln zł. W ramach projektu przewiduje się rozbudowę całej ulicy Polnej od skrzyżowania z drogą krajową nr 28 (ul. Bieszczadzka) do granicy miasta Krosna na długości 1,5 km.

W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace przygotowawcze i rozbiórkowe, zabezpieczenia i przebudowy istniejących sieci uzbrojenia terenu, następnie budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego oraz roboty branży drogowej. Szerokość jezdni wynosić będzie 6,0 m. Wykonany zostanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości użytkowej 2,5 m.
Udostępnij ten artykuł znajomym: