Podpisana została umowa na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 650 kW na zrekultywowanej części składowiska odpadów w Krośnie.
Instalacja ta będzie zasilać aktualnie modernizowaną część mechaniczną Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Moc tej instalacji jest tak dobrana, aby w szczytowych momentach produkcja energii elektrycznej zapewniała całość energii niezbędnej do pracy ZUO. Będzie to już kolejna instalacja do produkcji energii elektrycznej wybudowana przez MPGK w Krośnie. Spółka posiada bowiem elektrociepłownię biomasową, gdzie produkowana jest energia odnawialna z biomasy, elektrownię wodną na ujęciu wody w Sieniawie, elektrownię fotowoltaiczną i elektrownię biogazową na Oczyszczalni Ścieków oraz elektrownię fotowoltaiczną na terenie Zakładu Uzdatniania Wody "Jasiołka" w Szczepańcowej. Spółka produkując energię z własnych źródeł, zapewnia sobie 90-95 % potrzebnej do funkcjonowania energii.

- Inwestycja ta jest kontynuacją naszej strategii w kwestii produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby. Produkcja energii elektrycznej jest bardzo korzystna zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska i zasobów naturalnych jak również z punktu widzenia obniżenia kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej niezbędnej do bieżącej eksploatacji wszystkich zakładów - powiedział Janusz Fic, prezes MPGK - Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Wykonawcą części I zadania "Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 650 kW w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej" jest firma: Archigon z Tarnowa.

Wartość inwestycji to prawie 2,2 mln zł. Prace mają potrwać do końca kwietnia przyszłego roku.


~Jonas

20-07-2020 15:11 2 32

Taaa....śmieci w górę
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.