Przełomy Wisłoka i Pętla Magurska to pierwsze w sezonie wyścigi szosowe w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton. Sprawdź, gdzie będzie można spotkać kolarzy.
Weekendowy maraton rowerowy rozpocznie się w sobotę, 25 lipca wyścigiem "Przełomy Wisłoka".
Start nastąpi przy Gminnym Ośrodku Kultury w Besku o godz. 12.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 103-kilometrową trasę wiodącą miedzy innymi przez Rymanów, Królik Polski, Posadę Jaśliską Moszczaniec, Komańczę, Wolę Piotrową, Bukowsko, Pastwiska, Rudawkę Rymanowską do mety w Puławach Górnych przy Ośrodku Narciarskim KiczeraSki. Dekoracja zaplanowana jest na godzinę 17.00.

W niedzielę, 26 lipca rozegrany zostanie wyścig "Pętla Magurska". Kolarze wystartują o godz. 9.30 z parkingu MOSiR przy ul. Armii Krajowej 1A w Dukli, wyruszając na 80-kilometrową trasę. Kolarze przejadą między innymi przez Chyrową, Kąty, Skalnik, Mrukową, Pielgrzymkę, Załęże, Osiek Jasielski, Nowy Żmigród. Meta usytuowana zostanie w Krempnej nad zalewem. Dekoracje zaplanowano na godzinę 13.30.

Gospodarzami wyścigów jest 12 gmin Zagłębia Ambitnej Turystyki w Beskidzie Niskim: Besko, Bukowsko, Dębowiec, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jaśliska, Komańcza, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Rymanów, Zarszyn.

Współorganizatorami są Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne, dysponujące ośrodkiem narciarskim KiczeraSki, gdzie znajduje się meta wyścigu sobotniego "Przełomy Wisłoka" oraz MOSiR w Dukli, gdzie z terenu przy stadionie piłkarskim w Dukli, odbędzie się start Pętli Magurskiej.
Udostępnij ten artykuł znajomym: