Dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 22 lat zginęło a dwie młode kobiety zostały poważnie ranne w tragicznym wypadku jaki wydarzył się w Jabłonicy Polskiej, gm. Haczów na DK19.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek 24 lipca po godz. 23 na drodze krajowej nr 19 w Jabłonicy Polskiej.

Bmw na brzozowskich numerach rejestracyjnych jechało od strony Krosna w kierunku Brzozowa. Około 100 metrów za skrzyżowaniem z drogą na Kombornię wypadło z drogi i najpierw zahaczyło o jedno drzewo a następnie z impetem uderzyło dachem w drugie, kilka metrów poniżej poziomu drogi.

Wypadek w Jabłonicy Polskiej
W akcji ratunkowej wzięły udział cztery załogi karetek pogotowia

Służby ratunkowe powiadomione zostały o wypadku przez mieszkają w pobliżu osobę, która usłyszała potężny huk a po chwili wzywanie pomocy.

Na miejsce wezwano kilka zastępów strażaków z powiatu brzozowskiego i krośnieńskiego (JRG PSP Brzozów, JRG PSP Krosno, OSP Jabłonica Polska, OSP Haczów i OSP Iskrzynia) a także cztery załogi karetek pogotowia z Brzozowa i Krosna.

wypadek w Jabłonicy Polskiej
BMW uderzyło w dwa drzewa

W wyniku uderzenia w drzewo na miejscu zginęło dwóch młodych mężczyzn - kierujący samochodem bmw i siedzący obok niego pasażer. Dwie młode kobiety podróżujące z tyłu odniosły ciężkie obrażenia i trafiły do szpitali w Krośnie i Brzozowie. Wszyscy to mieszkańcy powiatu brzozowskiego.

Policjanci ustalają okoliczności tej tragedii. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z KPP w Brzozowie pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Wypadek na DK19 w Jabłonicy Polskiej
Droga wojawódzka była zablokowana przez kilkadziesiąt minut

[AKTUALIZACJA]

W sobotę rano Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie poinformowała, że BMW podróżowały cztery osoby, dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 20 do 22 lat, wszyscy to mieszkańcy powiatu brzozowskiego.

- Wskutek tego zdarzenia na miejscu zginął 22-letni kierujący mieszkaniec gminy Dydnia i jego 20-letni pasażer, również z gminy Dydnia . Do szpitala zostały przetransportowane dwie 20-letnie pasażerki. Jedna to mieszkanka gminy Brzozów, a druga gminy Haczów - poinformowała asp. sztab. Monika Dereń z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Zobacz zdjęcia z miejsca wypadku:
Udostępnij ten artykuł znajomym: