Biuro poselskie PSL w Krośnie nie będzie tylko dla "zielonych", ale dla wszystkich ludzi - zapewnił poseł Mieczysław Kasprzak. Odpowiedział też na pytanie, czy PSL wchodzi do koalicji rządzącej z PiS.
W poniedziałek (27 lipca) w samo południe oficjalnie zainaugurowało działalność w Krośnie Biuro Poselskie posła PSL Mieczysława Kasprzaka. Mieści się ono w siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego przy ul. Staszica 22.

- Wypada, żeby byłe miasto wojewódzkie miało biuro poselskie, które będzie służyć ludziom. Bo jest to miejsce nie dla posła, ale dla ludzi, gdzie będzie można się zgłosić z różnymi problemami. A ludzie często szukają wsparcia, pomocy i porady - stwierdził poseł Mieczysław Kasprzak podczas konferencji prasowej.

Mieczysław Kasprzak

Zaznaczył też, że obecnie są kłopoty z funkcjonowaniem biur poselskich, bo obowiązujące reżimy powodują, że nie bardzo można się spotykać. Poseł PSL zapewnił, że będzie starał się tutaj przyjeżdżać osobiście co pewien czas, choć samo biuro będzie obecnie funkcjonowało w dużej mierze na zasadach zdalnych. Planowane są również dyżury działaczy PSL, w jakie dni i przez ile godzin na razie nie wiadomo.

Zaprzeczył też doniesieniom, jakoby Polskie Stronnictwo Ludowe miało wejść do koalicji rządzącej i jest w trakcie podpisywania umowy.

- Jest to nieprawda, żadnych rozmów nie ma, żaden nas poseł nie wybiera się do koalicji rządzącej. Natomiast PiS kusił i będzie kusił, wiemy to z poprzedniej kadencji. Choć nie ma entuzjazmu po wyborach prezydenckich, bo spodziewaliśmy się lepszego wyniku, to obecnie Koalicja Polska ma się dobrze, pracujemy nad pozyskiwaniem nowych środowisk. Na wiosnę odbędzie się kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego - powiedział poseł Kasprzak.

Konferencja prasowa PSL w Krośnie
Konferencja prasowa odbyła się biurem przy ul. Staszica 22

Poseł dodał, że rok bieżący jest bardzo ważny dla stronnictwa. W tym roku przypada bowiem 125. rocznica powstania zorganizowanego ruchu ludowego. Zapytany, czy widzi szansę na odbudowę kapitału PSL stwierdził, że tak.

Otwarcie biura poselskiego PSL w Krośnie
W inauguracji biura wzieło udział wielu działaczy i sympatyków

- Wieś bardzo łatwo uwierzyła obietnicom i obiecankom PiS. My cały czas będziemy poszerzać swoją ofertę, aczkolwiek program PSL jest naprawdę bardzo dobry dla mieszkańców wsi i wszystkich Polaków. Mamy między innymi emeryturę bez podatków, o czym od dawna mówimy i co jest już w Sejmie. Mamy też dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, co jest w wielu krajach. Jest to jednak za dobry pomysł, żeby PiS mógł go zaakceptować - dodał Mieczysław Kasprzak.
Udostępnij ten artykuł znajomym: