Prokuratura Rejonowa w Krośnie zakończyła śledztwo przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi Krosna. Został oskarżony o rozbój w jednym z krośnieńskich hoteli i kradzieże z włamaniem do sklepów. Na proces czeka w Zakładzie Karnym.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do Sadu Rejonowego w Krośnie akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi Krosna. Do przestępstw, których się dopuścił doszło końcem stycznia i na początku lutego 2020 r.

5 lutego br. przed godz. 3 w nocy krośnieńscy policjanci zostali poinformowani, że do jednego z hoteli na terenie Krosna wtargnął zamaskowany mężczyzna i sterroryzował pracownicę recepcji.

- Po wejściu do hotelu przeskoczył przez ladę recepcji i przedmiotem przypominającym broń, grożąc kobiecie jej użyciem, zabrał 1 050 zł i uciekł - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

W poszukiwania sprawcy zaangażowani zostali policjanci z krośnieńskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji, szybko wpadli na trop przestępcy. Jednak 40-letniemu krośnianinowi, bardzo dobrze znanemu policjantom z KMP w Krośnie, przez kilka dni udawało się ukrywać. Został zatrzymany w niedzielne popołudnie, 9 lutego w jednym z mieszkań w Krośnie.

W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że rozbój w hotelu nie był jego jedynym przestępstwem dokonanym w ostatnim czasie. Policjanci powiązali z nim inne zdarzenia kryminalne z miasta.

- Okazało się, że "dziełem" 40-latka są kradzieże w włamaniem do trzech placówek handlowych. 27 stycznia dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu przy ul. Lelewela, a 4 lutego do sklepu przy ul. Kisielewskiego i ul. Pużaka - powiedziała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

Straty powstałe w wyniku tych przestępstw oszacowano na prawie 29 tys. zł.

Ale to nie wszystko. 40-letni mieszkaniec Krosna ma również na swoim koncie kradzież roweru o wartości ponad 2 tys. zł, do której doszło 3 lutego przy ul. Franciszkańskiej. Wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach "recydywy".

W trakcie śledztwa przyznał się do ich popełnienia.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Na rozpoczęcie procesu 40-letni krośnianin oczekuje w Zakładzie Karnym.
Udostępnij ten artykuł znajomym: