28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Wśród nich dwoje mieszkańców Krosna.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w piątek (31 lipca) o 28 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Po raz pierwszy od dłuższego czasu na liście znalazło się dwoje mieszkańców Krosna - kobieta i mężczyzna. Do tej pory na terenie miasta odnotowano dwa przypadki zakażenia, w tym jedna osoba ozdrowiała a jedna zmarła.

W komunikacie z 31 lipca pojawiła się też informacja, że pozostałe zarażone osoby to: 3 osoby z powiatu jarosławskiego w tym dwóch mężczyzn i kobieta; 4 osoby z powiatu łańcuckiego w tym trzy kobiety i mężczyzna; 4 osoby z powiatu przemyskiego - kobiety; 5 osób z miasta Przemyśla - mężczyźni; 1 kobieta z powiatu przeworskiego; 3 osoby z powiatu rzeszowskiego w tym dwóch mężczyzn i kobieta; 1 kobieta z miasta Rzeszowa; 2 osoby z powiatu sanockiego - kobiety; 2 osoby z powiatu stalowowolskiego - kobiety; 1 kobieta z miasta Tarnobrzega.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 40 osób, 2218 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 365 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 89 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1303 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 788 osób wyzdrowiało. Odnotowano 61 zgonów.
Kolejne 15 osób, które wyzdrowiało to 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego 4 osoby z powiatu przemyskiego, 2 osoby z powiatu mieleckiego oraz po jednej osobie z powiatów przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego.
Udostępnij ten artykuł znajomym: