Przy akompaniamencie warkotu silników motorów pompowali i robili przysiady. Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.
Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie do #GaszynChallenge nominowali sąsiedzi szkoły, czyli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, który z "mechanikiem" współpracuje od wielu lat.

- Przyjęliśmy to wyzwanie, gdyż uznaliśmy, że cel jest szczytny. Nasza szkoła niejednokrotnie włącza się do akcji wsparcia osób potrzebujących, reagując na apele o pomoc. Czynimy to między innymi podczas Festiwalu Nauki i Techniki, przed Wszystkimi Świętymi, Bożym Narodzeniem. Ponadto w sposób jak najbardziej anonimowy staramy się pomagać rodzinom naszych uczniów, które są w szczególnej potrzebie. Jesteśmy ludźmi, którzy mają otwarte serca na potrzeby innych - powiedział Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Bogdan Adamski
Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie na zabytkowym Junaku

Przyłączając się do akcji #GaszynChallenge postanowili wesprzeć chłopaka, który jest synem nauczycielki w ZSM w Krośnie. Jak podkreśla dyrektor Bogdan Adamski, co roku organizowane są w szkole różne akcje wspierające finansowo leczenie Szymona Głowińskiego, które jest bardzo kosztowne.

Do zrobienia 10 pompek (panowie) i 10 przysiadów (panie) zaproszono nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych szkoły oraz uczniów. Pompki i przysiady były wykonywane w takt podgazowywania silników motocykli należących do pracowników i uczniów szkoły. Również dyrektor dowodził całą akcją z motocykla - zabytkowego Junaka ze szkolnego muzeum motoryzacji.

- Pamiętam taki motocykl ze swoich lat dzieciństwa, kiedy Junakiem jeździli moi wujkowie, a ja siedziałem przeważnie na tylnej części siedzenia - dodał z uśmiechem dyrektor Bogdan Adamski.

Panowie robili pompki

Przy zorganizowaniu akcji, zaakcentowany został charakter szkoły, stąd została ona przeprowadzona nie na boisku sportowym czy sali gimnastycznej, a na dziedzińcu centrum kształcenia zawodowego.

- Pokazujemy przynależność głównie do branży motoryzacyjnej, stąd i udział motorów oraz do branży lotniczej poprzez eksponowanie ultralekkiego samolotu w naszym małym hangarze – stwierdził Bogdan Adamski.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, szkoła nominowała trzy kolejne firmy: LOT AMS z Warszawy, Glob Cars z Krosna i Inter-Team z Krosna.

Podczas akcji zbierano pieniądze dla Szymona Głowińskiego

Osoby, które nie mogły wspomóc osobiście leczenia Szymona podczas akcji #GaszynChallenge, mogą to zrobić przekazując pieniądze na konto. Szymon Głowiński jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko".

Wpłaty można przekazywać na konto: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010; cel szczegółowy: na leczenie i rehabilitację Szymona Głowińskiego, 50/G; KRS: 0000186434.

Zobacz wideo:

~rrryy

06-08-2020 13:07 1 23

Wspaniały pomysł.Takich akcji więcej.Może teraz Szczepanik w solidarności.
Odpowiedz

~xyz

06-08-2020 07:54 1 24

A może Szczepanik dołączy się do akcji.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.