42 osoby wyraziły chęć oddania krwi podczas akcji zorganizowanej przez Starostę Krośnieńskiego i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
6 sierpnia krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zaparkował przy Starostwie Powiatowym w Krośnie. Wszyscy chętni, którzy pomyślnie przeszli wstępny wywiad i badania, mogli oddać krew.

Starosta Krośnieński ze strażakami z OSP Rymanów-Zdrój
Starosta Krośnieński ze strażakami z OSP Rymanów-Zdrój

Akcję honorowego oddania krwi zorganizowali Starosta Krośnieński Jan Pelczar i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Czas wakacyjny jest szczególnym okresem, kiedy znacząco wzrasta zapotrzebowanie na krew.

- Wiele podobnych akcji organizują samorządy, jednostki policji, straży pożarnej, dlatego i starostwo postanowiło się przyłączyć się w tym roku do akcji. Jest to bardzo szczytny cel. Pamiętajmy, że krew to życie i jest ona najcenniejszym darem, jaki człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi - stwierdził starosta krośnieński Jan Pelczar.

Zbiórka krwi w Krośnie
Krew mogły oddać 24 osoby z 42 które zgłosiło się

Ogółem do oddania krwi zgłosiły się 42 osoby. Krew ostatecznie oddało 24 z nich, w tym 9 kobiet. W gronie tym znaleźli się między innymi pracownicy Starostwa Powiatowego w Krośnie i z podległych jednostek, funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Łupkowie - Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu, strażacy z OSP w Rymanowie-Zdroju, reprezentacja z Zespołu Szkół w Jedliczu, policjanci, mieszkańcy powiatu krośnieńskiego i Krosna.

Wśród osób, które wyraziły chęć oddania krwi byli funkcjonariusze z komisariatu w Jedliczu: p.o. komendanta asp. sztab. Marcin Krężel oraz sierż. sztab. Jacek Kozdrój.

- Bierzemy udział w różnych akcjach, więc i dzisiaj postanowiliśmy oddać krew. Na co dzień, podczas zdarzeń mamy do czynienia z osobami, które potrzebują krwi i wiemy, jak ona jest niezbędna - powiedział asp. sztab. Marcin Krężel.

asp. sztab. Marcin Krężel i sierż. sztab. Jacek Kozdrój
Policjanci z komisariatu w Jedliczu. Od lewej p.o. komendanta asp. sztab. Marcin Krężel i sierż. sztab. Jacek Kozdrój

- Wcześniej oddawałem już wielokrotnie krew, między innymi podczas akcji organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Krośnie. Na pewno krwi nigdy nie będzie dużo, a może ona kiedyś uratować komuś życie - dodał sierż. sztab. Jacek Kozdrój.

Jacek Kozdrój
Krew oddaje sierż. sztab. Jacek Kozdrój

W krwiobusie przy Starostwie Powiatowym w Krośnie w ciągu kilku godzin udało się pozyskać prawie 11 litrów krwi.

Każda osób otrzymała pamiątki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.