Bez mszy świętej na starówce i patriotycznej uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się w Krośnie obchody Święta Wojska Polskiego i setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.
15 sierpnia obchodzona jest 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, w tym dniu obchodzone jest także święto Wojska Polskiego. W tym roku w Krośnie jak i wielu innych miastach, z powodu epidemii koronawirusa, odwołano huczne obchody.

Przedstawiciele miasta Krosna podczas mszy
W uroczystym nabożeństwie wzięły udział władze miasta

Skromne krośnieńskie obchody rozpoczęły się o godz. 9 w Bazylice kolegiackiej Świętej Trójcy (Fara) gdzie została odprawiona uroczysta msza święta. W nabożeństwie uczestniczyły władze miasta na czele z prezydentem Piotrem Przytockim, delegacje służb mundurowych, przedstawicie wielu organizacji i instytucji, harcerze i mieszkańcy miasta.

Delegacje służb mundurowych pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krośnie
Delegacje służb mundurowych pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Po nabożeństwie delegacje mogły przejść pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby złożyć wiązanki kwiatów. Z tej możliwości skorzystało kilka delegacji. Na zakończenie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Zobacz zdjęcia:

~Proszępana

16-08-2020 12:22 6 22

Brązowa maseczka w białe grochy nie jest do prostowania brody lecz należy nią zakryć usta i nos
Odpowiedz

~Fergusons

16-08-2020 07:41 5 21

W tych maskach wyglądacie śmiesznie. Tak jak napisano już w komentarzach, jak macie robić taki cyrk to nie róbcie w ogóle. Czasy nadeszły beznadziejne. Nie dajmy się omamić.
Odpowiedz

~smutne to wszystko

15-08-2020 22:25 6 24

Lepiej w ogóle nie obchodzić, niż w taki sposób? Wątpię, żeby przed 39 rokiem przeszło coś takiego. Naprawdę nie sądzę, że Piłsudski byłby kontent, gdyby widział mundury z takimi "dodatkami"? Bardzo dziwne czasy. A gdyby przyszło nam dziś walczyć, to w ramach zachowania dystansu społecznego i w tych tekstyliach? No tak, ale dziś właściwie wszystko jest hybrydowe, sami już jesteśmy chyba hybrydami, w porównaniu z ludźmi sprzed II światowej. A wyniki matur wskazują na to, że będzie coraz gorzej.
Odpowiedz

~Taktylko

15-08-2020 13:16 6 33

Do stroju galowego letnie rękawiczki są obowiązkowe
Odpowiedz

~Milicjant

15-08-2020 13:00 6 25

Nie mają masek niektórzy. Robię printskrina i jadziem na sanepid i milicje. A co. Jednym wolno a innym nie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.