Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprasza na wyjątkową wystawę "Andy Warhol’s life and death".
Eksponaty prezentowane na wystawie w BWA w Krośnie przy ul. Portiusa 4 pochodzą ze zbiorów Múzeum moderného umenia Andyho Warhola w Medzilaborcach na Słowacji.

Dr Michal Bycko, autor koncepcji wystawy i jeden z kuratorów podkreśla, że wystawa prowadzi przez różnorodne sfery i okresy życia artysty: narodziny - życie - zostanie gwiazdą - śmierć. W zamyśle, wystawa ma dać możliwość odbiorcom bardziej poznać nie tylko twórczość Andy‘ego Warhola, ale też przybliżyć jego osobowość, pochodzenie i etnos, z którego się wywodził, w kontekście tła kulturowego i wyznania rodziców artysty.

– Poszczególne części wystawy zostały wizualnie i tematycznie pomyślane tak, aby stworzyć wrażenie połączenia i następstwa poszczególnych światów, które towarzyszyły artyście od narodzin, podczas jego życia, aż do jego śmierci. Dr Michal Bycko zwraca też uwagę na słowa samego Andy‘ego Warhola: "Ludzie nie powinni umierać. Powinno być tak, że wyjechali gdzieś daleko i już nie wrócą" - zaznacza dr Michal Bycko.

Część oficjalna wernisażu wystawy, wyłącznie z zaproszeniami, odbędzie się 21 sierpnia w godz. 18.00-19.30. Od godz. 19.30 do 22.00 zaplanowano wieczorne bezpłatne zwiedzanie wystawy. Wernisażowi towarzyszyć będą projekcje filmów Andy’ego Warhola na fasadzie budynku i patio: 19.30-20.30 Screen Tests - wybrane filmy; 20.30-01.51 Sleep - legendarny, trwający 321 minut film z 1963 roku.

Wystawa czynna będzie do 31 października 2020 r. od wtorku do piątku w godz. 12.00-18.00 a w soboty i niedziele od 9.00 do 15.00. Ceny biletów: normalny - 7 zł, ulgowy - 5 zł. W każdy wtorek wstęp bezpłatny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.