Andrzej Starżynski reprezentujący UMCS Lublin triumfatorem XXVIII Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej. Zawody odbyły się w sobotę 22 sierpnia.
XXVIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej zgromadziła na starcie w Żarnowcu 86 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali na dystansie ponad 10 kilometrów. Meta biegu zlokalizowana została na boisku piłkarskim Victorii w Dobieszynie.

Złożenie kwiatów
Start biegu poprzedzony został złożeniem kwiatów pod upamiętniającym poetkę "Głazem Suwalskim"

Wśród mężczyzn najszybszy był reprezentant Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Andrzej Starżynski. Trasę z Żarnowca do Dobieszyna pokonał w czasie 33:39. Drugi na mecie był Paweł Krochmal z Warszawy (37:18), trzeci Marcel Bytnar z Dukli (37:58).

Start biegu w Żarnowcu
Trasę wyścigu zabezpieczali m.in. policjanci na motocyklach

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (40:31), druga na mecie była Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego (41:07) a trzecia Regina Kulka-Mnich (41:16).

Najszybsze kobiety
Od lewej: Marta Prajzner, Katarzyna Albrycht, Regina Kulka-Mnich

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody finansowe, zwycięzcy w kategorii open a także wśród kobiet dodatkowo pucharu, wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale.

Dodatkowo wyróżniono okazałym pucharem najlepszego zawodnika z Dobieszyna, okazał się nim Łukasz Medejczyk reprezentujący klub Victoria Dobieszyn.

Zenon Glanowski
Zenon Glanowski, najstarszy zawodnik biegu wbiega na metę

Najstarszym zawodnikiem biegu był Zenon Glanowski z Sosnowca, rocznik 1950. Najmłodszym Daniel Kubacki z Dobieszyna, rocznik 2004.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu:

~legionista

25-08-2020 09:08 4 38

Drogi są budowane i remontowane nie tylko z podatków tych jeżdżących samochodami,więc chyba każdy ma prawo z nich skorzystać.Tymi lasami i polnymi drogami to trzeba było sobie wrócić po pracy do domu skoro takie fajne!!!
Odpowiedz

~Mieszkaniec

23-08-2020 23:41 6 45

Nikt was nie podziwia, ludzie są źli , biegać to po lesie , bocznymi drogami a nie zatrzymywać ruch na glownej drodze do KrosnaSkonczcie z tymi biegami po drogach , nie utrudniajcie ludziom życia. Epidemia jest a tu z calej Polski biegacze. Na co to komu to. To juz się znudziło.
Odpowiedz

~Mario

23-08-2020 20:53 3 44

Super przygotowana i przeprowadzona impreza. Żadnych słabych punktów. Nie wiem czy nie jedna z lepszych. Miła i życzliwa atmosfera.
Odpowiedz

~Kierowca z korku na Manierskiego

23-08-2020 20:02 7 27

Pełen szacun dla biegających, ale maruderzy, ziejący ze zmęczenia pasibrzuchy kaliki którzy ledwo powłóczyli nogami powinni korzystać z drogi na ogólnych zasadach a nie dla takich zamykać drogę na ponad pól godziny po końcowych biegaczach , A najlepszy był jeden druch na zakupach z sieciówce,
Odpowiedz

~Nie kierowca

23-08-2020 16:18 4 35

Ciężko nie zauważyć że te komentarza pisała jedna osoba ?
Odpowiedz

~Kierowca

23-08-2020 10:14 4 47

Miejmy nadzieję, że następny bieg, będzie organizował ktoś z większą wyobraźnią i większym poszanowaniem mieszkańców mieszkających przy trasie biegu
Odpowiedz

~Kierowca

23-08-2020 10:13 4 54Jak widać pycha organizatorów i chęć pokazania się na zewnątrz nie zna granic i nie zważa się na to, że w sobotę normalni ludzie pracują, uprawiają pole oraz chcą zrobić zakupy itd...

Biegi tego typu powinny być ustalane bocznymi drogami, dzięki czemu każdy kierowca będzie mógł objechać zamknięte odcinki drogi, a nie musi czekać 30 minut, bo ktoś chce błysnąć.
Odpowiedz

~Kierowca

23-08-2020 10:12 6 43

Inicjatywa oraz ideologia biegu fajna niewątpliwie pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną wielu uczestników. Jednak organizacja biegu, jak i ustalenie przebiegu tresy beznadziejna. Jak można ustalić przebieg trasy drogą powiatową praktycznie przez środek Gminy odcinając możliwość przejazdu do miejscowości takich jak Żarnowiec, Długie, Poręby itd... na czas ponad 30 minut, nie zapewniając możliwości przejazdu w żaden sposób.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.