Andrzej Starżynski reprezentujący UMCS Lublin triumfatorem XXVIII Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej. Zawody odbyły się w sobotę 22 sierpnia.
XXVIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej zgromadziła na starcie w Żarnowcu 86 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali na dystansie ponad 10 kilometrów. Meta biegu zlokalizowana została na boisku piłkarskim Victorii w Dobieszynie.

Złożenie kwiatów
Start biegu poprzedzony został złożeniem kwiatów pod upamiętniającym poetkę "Głazem Suwalskim"

Wśród mężczyzn najszybszy był reprezentant Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Andrzej Starżynski. Trasę z Żarnowca do Dobieszyna pokonał w czasie 33:39. Drugi na mecie był Paweł Krochmal z Warszawy (37:18), trzeci Marcel Bytnar z Dukli (37:58).

Start biegu w Żarnowcu
Trasę wyścigu zabezpieczali m.in. policjanci na motocyklach

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (40:31), druga na mecie była Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego (41:07) a trzecia Regina Kulka-Mnich (41:16).

Najszybsze kobiety
Od lewej: Marta Prajzner, Katarzyna Albrycht, Regina Kulka-Mnich

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody finansowe, zwycięzcy w kategorii open a także wśród kobiet dodatkowo pucharu, wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale.

Dodatkowo wyróżniono okazałym pucharem najlepszego zawodnika z Dobieszyna, okazał się nim Łukasz Medejczyk reprezentujący klub Victoria Dobieszyn.

Zenon Glanowski
Zenon Glanowski, najstarszy zawodnik biegu wbiega na metę

Najstarszym zawodnikiem biegu był Zenon Glanowski z Sosnowca, rocznik 1950. Najmłodszym Daniel Kubacki z Dobieszyna, rocznik 2004.