Czujny nos psa rasy Parson Russel Terrier jest zmorą przemytników papierów. Co raz krzyżuje im plany na przejściu granicznym w Medyce.
4-letnia Lucy od trzech lat wspomaga funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy.

- To bardzo żywiołowy, energiczny a zarazem wesoły pies rasy Parson Russel Terrier, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami - opowiada Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Między innymi w ostatnim czasie Lucy wyraźnie zainteresowała się autokarem, który wjeżdżał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Medyce. W miejscach zaznaczonych przez jej czujny nos, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce wykryli 450 paczek papierosów.

Pies Lucy

- Towar ukryty przed kontrolą celną znajdował się w tylnej ścianie pojazdu. W związku z wykryciem papierosów, dwóch obywateli Ukrainy w wieku 31 i 35 lat ukaranych zostało mandatami na łączną kwotę 10 400 zł - informuje Edyta Chabowska.

Lucy pokrzyżowała także plany kierowcy samochodu osobowego Renault. Dzięki zaznaczeniu przez nią miejsc, funkcjonariusze KAS dotarli do skrytki, w której kierowca usiłował przemycić 1070 paczek papierosów. Dostęp do nielegalnego towaru możliwy był dopiero po demontażu siedzeń. Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.

~kicI kici taśmy tas

25-08-2020 15:27 2 39

brawo Lucy. dobry piesek. hauhau
Odpowiedz

~Lucy Liu

25-08-2020 03:11 5 33

A prawe też tropi?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.