Piłkarze Orła Faliszówka doczekają się w końcu nowej szatni sportowej. Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg na jej dostawę.
Piłkarze Orła Faliszówka na co dzień występują w krośnieńskiej klasie okręgowej. Jednak kibice, by oglądać swoich zawodników w akcji muszą jeździć do Chorkówki. Tam bowiem Orzeł rozgrywa swoje mecze jako gospodarz. Powodem tego jest brak odpowiedniego zaplecza szatniowego.

Szatnia LKS Faliszówka
W blaszaku nie ma dostępu do wody i prądu

- Na swoim stadionie w Faliszówce mamy jedynie blaszaki, bez dostępu do wody. Nie ma też doprowadzonej energii elektrycznej. Nie spełnia to warunków nawet A-klasowych, nie mówiąc już o klasie okręgowej, w której obecnie występujemy. Dlatego też nie otrzymaliśmy licencji na rozgrywanie meczów na własnym boisku - mówi Przemysław Paluch, prezes LKS Orzeł Faliszówka.

Dzięki zaangażowaniu władz klubu, radnego z Faliszówki Stanisława Janika i wójta Grzegorza Węgrzynowskiego jest szansa, że jeszcze w tym roku na obiekcie w Faliszówce będzie nowy obiekt szatniowy. Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg na dostawę mobilnej szatni sportowej.

Zgodnie z założeniami, ma mieć wymiary 13 na 4 metry, a wewnątrz pomieszczeń szatniowych dla zawodników, będzie instalacja wodna z 5 kabinami prysznicowymi, 4 ubikacjami i 4 umywalkami a także instalacja elektryczna.

Drużyna Orła Faliszówka 2013/14
Pamiątkowe zdjęcie drużyny

Mobilna szatnia ma być dostarczona maksymalnie do końca listopada tego roku. Jednak zarówno działacze jak i zawodnicy liczą, że może uda się to wcześniej, tak by ostatnie mecze rundy jesiennej drużyna rozegrała już na swoim boisku, oczywiście po pozytywnym zweryfikowaniu obiektu.


~Quorg

01-09-2020 10:03 1 29

Ale bolą zęby w gminie że miejscowość ma 608 dorosłych mieszkańców porównując np.Świerzowa 1719, Zręcin 1682 osób w wiek powyżej 18-r życia Co rok rocznie od 41 lat bo od 1979r początek działalności i od 10 lat gra w najwyższej klasie rozgrywkowej z taki tuzami jak: Czarni Jasło, Karpaty Krosno, Stal Sanok, Nafta Jedlicze, Brzozovia Brzozów i wiele innych znanych i finansowo zamożniejszych klubów
Odpowiedz

~Spirytus danktis

29-08-2020 07:42 2 31

Bardzo fajny blaszak. Nie ma sensu robić nic lepszego. Dla tych dziadów.
Odpowiedz

~Polonia

28-08-2020 09:06 3 37

Poco im prysznice jak i tak sie nie kąpia po meczu :D
Odpowiedz

~Grocz

28-08-2020 08:21 3 37

Potężny klub
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.