Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie, zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej. 29 września, w Teatrze Miejskim w Gdyni, odbył się finał XIV edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.
Podczas gali osoby nominowane do nagrody wygłaszały monologi. Spośród 12 kandydatów ubiegających się o laury jury przyznało równorzędne tytuły Mistrza Mowy Polskiej aż czterem osobom. Oprócz Edwarda Marszałka tytuł również przyznano aktorom: Zofii Kucównie i Szymonowi Sędrowskiemu oraz Waleremu Tankiewiczowi, wiceprezesowi zarządu portu w Gdyni.

Edward Marszałek jest autorem i redaktorem kilkunastu książek, m. in. "Leśne opowieści z Beskidu", "Z karpackich lasów", "Ballady o drzewach", "Skarby podkarpackich lasów", "Leśne ślady wiary", "Las pełen zwierza", "Wołanie z połonin", "Żubr przywrócony górom", "Od siekiery, czyli wstęp do toporologii", "Z dziejów leśnictwa na Podkarpaciu" oraz tekstów do albumów "W lasach Podkarpacia" i "Lasy Polski".

Jego teksty popularno-naukowe ukazują się na łamach ogólnopolskich pism przyrodniczoleśnych.

Tytuł Mistrza Mowy Polskiej nie jest jedynym, którym może pochwalić się rzecznik krośnieńskiej dyrekcji. Jest on także laureatem nagrody im. Adama Loreta, otrzymał również główną nagrodę w Turnieju Jednego Wiersza na Ogólnopolskim Festiwalu "Bieszczadzkie Anioły" w 2003 r., nagrodę Podkarpacki Dziennikarz Roku 2004 za cykl artykułów w kwartalniku "Echo Połonin" czy nagród w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Leśników w Gołuchowie, tytułu "Leśnik Roku 2006" nadanego przez kapitułę "Przeglądu Leśniczego" w Poznaniu.