Po 30 latach przechodzi do historii wagon kolejowy, służący za szatnię na stadionie w Pustynach. Od 30 sierpnia br. piłkarze Orła mają do dyspozycji nowe mobilne zaplecze sportowe.
Wagon kolejowy, który przez trzy dekady na stadionie sportowym służył jako zaplecze sportowe trafił do Pustyn z Jasła. Najpierw koleją został przetransportowany do Targowisk, a następnie dłużycami trafił na stadion, gdzie został ustawiony przy pomocy dwóch dużych dźwigów. Przez ostatnie lata, stary, pokryty rdzą wagon kolejowy na pewno nie był wizytówką klubu.

Zmieniło się to w tym roku. W budżecie gminy udało się wygospodarować pieniądze na nową szatnię. Za 124 tys. zł firma Micco z Beska dostarczyła mobilne zaplecze sportowe. Jego oddanie do użytku odbyło się w niedzielne przedpołudnie, 30 sierpnia, przed meczem o mistrzostwo B-klasy Orzeł Pustyny - Nafciarz Bóbrka.

wagon kolejowy w Pustynach jako szatnia
"Lokomotiv Arena". Wagon kolejowy służył za szatnię przez ostatnie 30 lat (foto: LKS Orzeł Pustyny)

- W budynku znajdują się szatnie dla gospodarzy, gości i sędziów, pomieszczenia techniczne, łazienka z prysznicami, a stojący jeszcze po drugiej stronie boiska wagon kolejowy już niedługo będzie widoczny tylko i wyłącznie na zdjęciach - powiedział Mateusz Liput, wójt gminy Krościenko Wyżne.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wstęgę symbolicznie przecięli wójt Mateusz Liput, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Podkul, prezes klubu Artur Szegda, skarbik Damian Podkul, a także przedstawiciele drużyn piłkarskich seniorów, juniorów i młodzików: Sławomir Zygarowicz, Hubert Kmonk, Szymon Cysarz i Kamil Cysarz. Prezes klubu otrzymał tez symboliczny klucz do nowej szatni.

Moment przecięcia wstęgi
Moment przecięcia wstęgi

Przed przyjazdem nowej szatni, dzięki porozumieniu z miastem Krosno, utwardzono drogę dojazdową do stadionu i dojście do obiektu, w co również zaangażowali się działacze i zawodnicy.

- Nowa szatnia jest pierwszym, bardzo ważnym krokiem mającym na celu poprawę bazy sportowo-socjalnej. Teraz już w normalnych warunkach możemy się przebierać. Pracy jest jednak dużo i liczymy, że przy wsparciu władz gminy Krościenko Wyżne uda się jeszcze wiele zrobić, by był to obiekt piłkarski z prawdziwego zdarzenia i aby tutaj swój talent mogli rozwijać najmłodsi adepci piłkarstwa z naszej miejscowości - powiedział Artur Szegda, prezes Orła Pustyny.

- Wagon kolejowy służył nam przez około 30 lat, aż do teraz. Obecnie mamy już nową szatnię. Jest to bardzo duży przeskok, ale pamiętajmy, że jest już XXI wiek. Cieszę się, że jeszcze jako czynnemu zawodnikowi udało mi się doczekać chwili, że mogłem się przebrać w nowej szatni. Mimo swoich lat, staram się jeszcze pomagać chłopakom - stwierdził Sławomir Zygarowicz, który mimo skończonych kilka lat temu 40 lat, jeszcze jest czynnym zawodnikiem.

Sławomir Zygarowicz
Sławomir Zygarowicz

- Cieszę się, że to zadanie znalazło się w tegorocznym budżecie gminy Krościenko Wyżne i udało się je już zrealizować. Mam nadzieję, że to zaplecze będzie służyć jak najlepiej i jak najdłużej - dodał Krzysztof Podkul, przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne.

przekazanie symbolicznego klucza
Prezes klubu otrzymał tez symboliczny klucz. Od lewej: Artur Szegda - prezes Orła Pustyny, Krzysztof Podkul - przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne, Mateusz Liput - Wójt gminy Krościenko Wyżne

A sam mecz Orzeł Pustyny - Nafciarz Bóbrka dostarczył wielu emocji i kibice obejrzeli aż 9 bramek. Po 43 minutach goście z Bobrki prowadzili już 3-0, ale to ostatecznie Orzeł zgarnął 3 punkty, zwyciężając ostatecznie 5-4 (2-3). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Jakub Klamut (45), Paweł Jarosz (45+2; 80), Michał Akslar (55), Łukasz Graba (59); dla gości: Sebastian Babczyński (36), Przemysław Biały (41; 43), Przemysław Gondek (88). Fotorelacja z meczu wkrótce na terazkrosno.pl.

Mecz sędziowali: Radosław Kuszaj oraz Marcin Samborowski i Tomasz Kijowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z oddania do użytku nowej szatni:

~konfiturki

31-08-2020 08:21 7 37

Miejmy nadzieje, że uroczystość nie trwała za długo i zawodnicy z prezesurą Orła zdążyli na mecz Krościenka, żeby "dokładnie" przeliczyć im młodzieżowców. Przecież to zdecydowanie ciekawsze niż mecze na Pustynach.
Odpowiedz

~BklasaOk

30-08-2020 19:33 6 32

Wagon jakby był odmalowany toby nie straszył. Wagon mogli pobiylić wopnem to by lepi wyglondoł, że o grafitti nie wspomne
Odpowiedz

~Kibic

30-08-2020 16:59 5 27

W końcu znalazł się odpowiedni Wójt i Przewodniczący, którzy po kilkunastu latach obietnic poprzedników, jako jedyni wzięli się do roboty.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.