Gmina Iwonicz-Zdrój zdobyła nagrodę II stopnia za przebudowę i rozbudowę budynku oświaty na budynek przedszkola w Lubatowej.
W gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie PZITB „Budowa roku 2019”. Gmina Iwonicz-Zdrój zdobyła w nim nagrodę II stopnia za przebudowę i rozbudowę budynku oświaty na budynek przedszkola w Lubatowej.

- Duma jest tym większa, że pokonaliśmy licznych, doświadczonych inwestorów, specjalizujących się w wielomilionowych inwestycjach. Warto też zaznaczyć, że nasz samorząd jako jedyna gmina w kraju został dostrzeżony i wyróżniony tak prestiżową nagrodą. Zawsze wyznawaliśmy zasadę, że jeśli już coś robić, to z wizją, solidnie i na długie lata. Cieszymy się ogromnie, że nasza dewiza znalazła swoje potwierdzenie w otrzymanym dziś wyróżnieniu - podkreślił burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj.

Okolicznościowy medal

Przedszkole w Lubatowej uroczyście otwarto 31 sierpnia ubiegłego roku. Przedszkole imponuje przede wszystkim przestronnością i nowoczesnością. Budynek składa się z części południowej i północnej, połączonych łącznikiem komunikacyjnym. Część południowa to nowy budynek kondygnacyjnym, a część północna to budynek, który istniał już wcześniej, wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Oprócz kolorowych sal, przedszkole posiada m.in. szatnie, aulę widowiskową, kuchnię i stołówkę. Na zewnątrz znalazło się miejsce na plac zabaw i parking.

Koszt inwestycji, wraz z wyposażeniem, to blisko 8 mln zł. Została ona zrealizowana w całości ze środków własnych gminy Iwonicz-Zdrój.