Policjanci zatrzymali drugiego z napastników, który miał brać udział w brutalnym pobiciu mieszkańca Krosna. Prokuratura Rejonowa w Krośnie wystąpiła o tymczasowy areszt dla 36-letniego mężczyzny
Powracamy do bulwersującego wydarzenia, do jakiego doszło w ubiegły czwartek, 3 września po popołudniu przy ul. Krakowskiej. Po godzinie 18, 27-letni mieszkaniec Krosna został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Był bity i kopany po głowie i tułowiu. Krośnieńska policja o napadzie została powiadomiona około godz. 18.20. Nieprzytomny mężczyzna leżał twarzą do ziemi z zakrwawioną głową i obrażeniami na twarzy. Karetką pogotowia został przetransportowany w ciężkim stanie do szpitala.

Pierwszego z napastników, 33-letniego mieszkańca Krosna, na podstawie zebranych informacji, udało się namierzyć bardzo szybko. Został zatrzymany we własnym domu. Miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Prokuratura postawiła mu zarzut udziału w pobiciu mieszkańca Krosna, zadawaniu mu uderzeń pięściami i kopaniu po tułowiu i głowie. W wyniku tego pobicia 27-letni mieszkaniec Krosna doznał licznych obrażeń ciała, które spowodowały u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy.
5 września Sąd Rejonowy w Krośnie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Drugiemu z napastników udało się uciec i skutecznie ukrywać do poniedziałku, 7 września. Został jednak namierzony przez krośnieńskich policjantów i zatrzymany tego dnia po południu. Podobnie jak jego kompan, 36-letni mężczyzna z Krosna, obecnie bez stałego miejsca zameldowania, również usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie.

- 36-letni mężczyzna jest podejrzany o to, że 3 września w Krośnie, działając wspólnie i w porozumieniu z 33-letnim krośnianinem wziął udział w pobiciu 27-letniego mężczyzny. Zadawali mu uderzenia pięściami i kopali po tułowiu oraz głowie. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała, które spowodowały u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, przy czym czynu tego dopuścił się publicznie i bez powodu, przez co okazał rażące lekceważenie porządku prawnego - poinformował Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Krośnie o zastosowanie wobec 36-letniego mieszkańca Krosna trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Wniosek ma być rozpatrzony na posiedzeniu 9 września.

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie ma ustalić dokładny przebieg zdarzenia, a także role, jakie odegrali podejrzani. Do tej pory udało się ustalić, że obydwaj, wraz z innymi osobami, mieli spożywać alkohol w rejonie starego cmentarza przy ul. Krakowskiej. Później „odwiedzili” jeszcze znajdujący się w pobliżu sklep i po wyjściu z niego natknęli się na 27-latka. Wówczas doszło do pobicia.

[AKTUALIZACJA]
Sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie poinformował, że 9 września Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec 36-letniego mieszkańca Krosna trzymiesięczny areszt tymczasowy.