160 kilometrów liczył II etap 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Start honorowy nastąpił na krośnieńskim rynku, a kolarze finiszowali w Nowym Sączu.
Zawodnicy wystartowali na rynku w Krośnie, a następnie przejechali ulicami: Piłsudskiego - Rondo Solidarności - Piłsudskiego - Krakowska - skrzyżowanie Krakowskiej z Podkarpacką - Popiełuszki (skrzyżowanie z drogą krajową nr 28) - Popiełuszki - Baczyńskiego (dojazd do startu ostrego), po czym wyjechali z miasta Krosna i przez Dobieszyn dojechali do Jedlicza, po czym opuścili granice powiatu krośnieńskiego.

Kolarze byli aktywni od startu i na rogatki w Nowym Sączu dojechało sześciu śmiałków, których doścignął peleton. Na finisz dojechało 50 zawodników, którzy liczą się klasyfikacji generalnej. Z ostatniego zakrętu pierwszy wyjechał Niemiec Miche Aschenbrenner z grupy Metalltechnik. Miał 30 metrów przewagi i nie oddał jej do końca. Drugi był Stanisław Aniołkowski, aktualny mistrz Polski. Trzeci linię mety minął Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team). Aniołkowski został liderem po dwóch etapach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze startu w Krośnie: