Prokuratura Rejonowa w Krośnie zakończyła śledztwo w sprawie przestępstw popełnionych przez dwóch mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Krośnie.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie oskarżyła 33-letniego Daniela M. z gminy Miejsce Piastowe i 27-letniego Konrada W. z gminy Korczyna o dokonanie rozboju na mieszkańcu Krosna.

Trzy przestępstwa

- Do zdarzenia doszło 15 kwietnia tego roku w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Podchorążych w Krośnie. Oskarżeni najpierw pobili mężczyznę, po czym zabrali mu telefon komórkowy. Konrad M. oskarżony został ponadto o ugodzenie nożem 13 kwietnia innego mężczyzny w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Wieniawskiego w Krośnie. Wcześniej, bo w lutym br. miał skraść temu samemu mężczyźnie telefon, słuchawki i bluzę - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

Sprzeczka i pobicie

Z ustaleń śledztwa wynika, że 15 kwietnia około godz. 22.30 pokrzywdzony w tej sprawie poszedł do swojego znajomego mieszkającego w bloku przy ul. Podchorążych. Wspólnie z gospodarzem mieli wypić piwo. Na miejscu zastał Daniela M. i Konrada W. Obydwaj byli już nietrzeźwi. Przez pewien czas wspólnie spożywali alkohol. Po około godzinie między trójką „gości” do sprzeczki. Oskarżeni zaczęli bić swojego kompana po całym ciele. Zadawali mu ciosy po głowie i twarzy. Kopali go także, gdy ten już leżał na podłodze. Wulgarnie mu też grozili, że go „zap…, jak nie da im pieniędzy”. Gospodarz krzyczał, by zostawili kolegę, jednak bez reakcji ze strony atakujących. W pewnym momencie ofierze udało się wyciągnąć telefon i zadzwonić po pomoc na numer alarmowy 112. Słysząc rozmowę z dyspozytorem, oskarżeni wyrwali mężczyźnie telefon mówiąc, że to pomyłka i nic się nie stało. Gdy napastnicy mieli już dość, pokrzywdzonemu udało się wyjść z mieszkania. Po chwili na miejscu zjawiła się policja. Konrad W. i Daniel M. zostali zatrzymani, a pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala. Biegły lekarz stwierdził, że obrażenia spowodowały rozstrój zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

Cios nożem i kradzież

W trakcie śledztwa wyszło też na jaw, że dwa dni wcześniej w mieszkaniu bloku przy ul. Wieniawskiego Konrad W. ugodził nożem kuchennym o długości ostrza 11,5 cm w klatkę piersiową innego mężczyznę. Na szczęście w obrażenie nie okazały się niezbyt groźne. Ponadto 27-latek temu samemu mężczyźnie skradł 16 lutego br. telefon komórkowy wraz ze słuchawkami oraz bluzę.

Mówią oskarżeni

Daniel M. nie przyznał się do rozboju w dniu 15 kwietnia, natomiast Konrad W. przyznał, że uderzył pokrzywdzonego dwa razy pięścią w głowę, ale telefonu mu nie wyrywał. Z kolei w przypadku wcześniejszych zdarzeń, przyznał się zarówno do kradzieży z lutego, jak i do ugodzenia nożem 13 kwietnia.

Zarówno Daniel M., jak i Konrad W. są tymczasowo aresztowani. Ich proces będzie się toczył w Sądzie Rejonowym w Krośnie. Najwyższa kara, bo nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi za rozbój.

~Gibalski

13-09-2020 11:06 30 58

Miejsce bandytów jest w więzieniu. Mam nadzieję, że niezawisły sąd surowo potraktuje łobuzów i posadzi tam gdzie trzeba.
Odpowiedz

~TUbylec

13-09-2020 07:12 34 49

Z takich gnoi nic już nie będzie. Zamknąć i wyrzucić klucz.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.