W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z KPP w Jaśle zatrzymali uprawnienia do kierowania aż 11 kierowcom. Jakie konsekwencje czekają piratów drogowych?
Podczas minionego weekendu policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali jedenastu kierujących, którzy pozwolili sobie na zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

-Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący osobową hondą, 32-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej na krajowej nr 28, w miejscowości Przysieki. W obszarze zabudowanym pędził z prędkością 159 km/h - poinformował podkomisarz Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

-Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego zatrzymania bez prawa jazdy skutkuje cofnięciem uprawnień-dodał Piotr Wojtunik.

~dziadek

14-09-2020 14:59 10 38

Patrzaj Gibalski nie tylko RBR tak zaiwaniają Jaśloki tyż sypią aż strach.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.