Broń oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia zabezpieczyli policjanci w domu na terenie gminy Brzozów. Funkcjonariusze pojechali tam na interwencję dotyczącą postrzelenia psa
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 18.30. Brzozowscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Brzozów. Z treści zgłoszenia wynikało, że doszło do postrzelenia psa. Pies z raną postrzałową łapy wymagał pomocy weterynarza. Mundurowi ustalili, że zwierze zostało postrzelone przez 69-letniego mieszkańca posesji, na której doszło do tego zdarzenia.

nielegalna broń

- Początkowo mężczyzna wszystkiemu zaprzeczał. Jednak po chwili dobrowolnie wydał funkcjonariuszom broń, z której strzelił do psa. W domu mężczyzny, mundurowi ujawnili jeszcze 11 jednostek broni i blisko 300 szt. naboi. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń i amunicję. 69-latek nie posiadał zezwolenia na broń, a swój arsenał, jak oświadczył policjantom, zbierał kolekcjonersko od kilkudziesięciu lat- poinformowała asp. sztab. Monika Dereń z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad psem i nielegalnego posiadania broni. Wobec 69-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia, grozi mężczyźnie nawet do 8 lat więzienia.