Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach Strzyżowskich, gm. Wojaszówka, doczekali się nowej sali gimnastycznej.
Do Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich uczęszcza 120 uczniów z Łęk Strzyżowskich, Pietruszej Woli i Rzepnika. 23 września odbyła się w szkole uroczystość otwarcia nowej sali gimnastycznej.

- Dzień dzisiejszy to ogromna radość dla naszej społeczności z faktu, że szkoła powiększy się o nową salę gimnastyczną. Dzisiejszy dzień jest dowodem, że marzenia się spełniają. Pomysłodawcą i autorem tego przedsięwzięcia był wójt gminy Sławomir Stefański - powiedziała Renata Grząsiak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękach Strzyżowskich.

Renata Grząsiak
Renata Grząsiak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękach Strzyżowskich

- W listopadzie 2016 r. podczas akademii szkolnej z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości, która odbywała się w mniejszej sali gimnastycznej w Łękach Strzyżowskich pomyślałem, że warto byłoby pomyśleć, by zrobić dla tych dzieci coś większego, halę z prawdziwego zdarzenia. I od tego się zaczęło - stwierdził wójt Sławomir Stefański.

W połowie listopada 2018 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę sali gimnastycznej. Za trzecim podejściem udało się gminie pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Druga część uroczystości
Druga część uroczystości odbyła się w nowej sali gimnastycznej

Obiekt jest wyposażony w zaplecze sanitarno-szatniowe, magazynki techniczne, pomieszczenia dla trenerów oraz sanitariaty. Jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z sali gimnastycznej będą moli korzystać nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy gminy Wojaszówka, co zapisano akcie erekcyjnym.

uroczystośc wewnątrz

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali biskup rzeszowski Jan Wątroba, podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, przewodniczący Rady Gminy Wojaszówka Józef Zięba, wójt Sławomir Stefański, proboszcz parafii w Łękach Strzyżowskich ks. Tadeusz Kukulski, radni gminy Wojaszówka: Beata Winiarska, Roman Tyburski i Jan Zawisza, właściciel firmy wykonującej salę Józef Klara, przewodnicza Rady Gminy poprzedniej kadencji Krystyna Kozik, sołtys Łęk Strzyżowskich Marian Gardzina, przewodnicząca Rady Rodziców Renata Stankiewicz, dyrektor szkoły Renata Grząsiak oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Milena Bielecka. Nową salę poświecił ks. biskup Jan Wątroba.

Częśc artystyczna
W części artystycznej wystąpiła młodzież szkolna

W części artystycznej w układzie tanecznym przygotowanym przez Katarzynę Witkoś wystąpili uczniowie szkoły w Łękach Strzyżowskich.

Budynek nowej sali gimnastycznej
Budynek nowej sali gimnastycznej

Na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łękach Strzyżowskich gmina Wojaszówka pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Spotu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Całkowity koszt związany z realizacją inwestycji wyniósł 2 789 500 zł z czego dofinansowanie 1 356 300 zł.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

~PRL

24-09-2020 12:47 8 51

Gorzej niz w prlu wtedy wstepe przecinal 1 czlowiek teraz co najmniej 10
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.