W zaległym meczu o mistrzostwo IV ligi podkarpackiego piłkarze Karpat Krosno pokonali Czarnych Jasło 2-0 (1-0). O wyniku spotkania zdecydowały stałe fragmenty gry.
Mecze Karpat z Czarnymi zawsze miały swoją otoczkę i emocje. Tym razem środowy mecz (23 września) na stadionie przy ul. Legionów w Krośnie odbywał się bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości. Na doping swoich fanów, wzmocnionych kibicami zaprzyjaźnionych zespołów, mogli liczyć tylko zawodnicy Karpat.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w ubiegłym tygodniu Adama Kolendowskiego, związanego z Karpatami Krosno.

Karpaty Krosno - Czarni Jasło

Sam mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy. Już pierwsza akcja zakończyła się zdobyciem bramki. Z rzutu wolnego zaskoczonego bramkarza i zawodników gości pokonał Dawid Król. Pięć minut później ten sam zawodnik precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Michała Stasza, jednak piłka trafiła w słupek. Zawodnicy z Jasła pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 11 minucie, ale strzał Setlaka z siedmiu metrów minął bramkę strzeżoną przez Krawczyka. Goście mieli bardzo dobrą sytuację jeszcze w 14 minucie, ale strzał Urbana tuż zza linii 16 metra z rzutu wolnego poszybował nad poprzeczką.

W pierwszej połowie Król jeszcze dwukrotnie dokładnie dośrodkowywał z rzutów rożnych, ale bez konsekwencji dla zespołu Czarnych. Losy meczu rozstrzygnęły się w 59 minucie i znowu w roli głównej wystąpił Dawid Król. Pięknym strzałem z rzutu wolnego z około 18 metrów w samo okienko pokonał po raz drugi Lepuckiego. Po zdobyciu bramki Karpaty kontrolowały już przebieg spotkania i zakończyły mecz bez straty gola. Czarnym na nic zdało się pięć zmian, jakich dokonał trener Adam Domaradzki.

Karpaty Krosno – Czarni Jasło 2:0 (1:0)
1:0 Dawid Król (2 min., rzut wolny), 2:0 Dawid Król (59 min., rzut wolny)

Karpaty: Mateusz Krawczyk - Grzegorz Gierlasiński, Michał Stasz, Sylwester Sikorski (83 min. Karol Wais), Sylwester Stańko - Karol Czelny (77 min. Bartłomiej Wojtasik), Samuel Anso Asante (85 min. Jakub Pelczar), Dawid Król, Szymon Dziadosz (90 + 3 min., Fabio Ramiro), Wiktor Majewski (46 min. Szymon Blezień) - Marek Fundakowski (57 min. Robert Kozubal). Trener: Dariusz Liana.

Czarni: Łukasz Lepucki - Wojciech Myśliwiec, Maciej Sowa, Krzysztof Szydło, Szymon Sabik - Rafał Mastaj (81 min., Karol Szydło), Wojciech Kiełtyka, Łukasz Urban (90 + 1 min., Piotr Stefanik), Emihrad Mchedlidze (65 min., Jakub Frączek), Paweł Setlak (70 min., Przemysław Musiał), - Pavlo Kulish (65 min., Kamil Majka). Trener: Adam Domaradzki.

Sędziowali: Gerard Gawron oraz Jacek Węgrzyn i Grzegorz Bobula (Mielec). Żółte kartki: Majewski - Urban.