200 osób z Gminy Dukla otrzyma wkrótce bezpłatnie zestawy komputerowe wraz z dostępem do internetu. Wszystko w ramach projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dukla.
Projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dukla" współfinansowany jest przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 1 444 930 zł.

Na podstawie przesłanych wniosków Komisja Rekrutacyjna powołana przez burmistrza wyłoniła 200 beneficjentów, którzy zakwalifikowali się do projektu. Komisja wyłoniła również kandydatów na listę rezerwową. Jednym z głównych warunków udziału w projekcie był brak komputera i dostępu do internetu.W ostatnią niedzielę w Urzędzie Miejskim w Dukli rozpoczęły się szkolenia pierwszych beneficjentów czyli osób które otrzymają bezpłatnie zestawy komputerowe z oprogramowaniem i drukarką oraz bezpłatny dostęp do internetu. Łącznie z programu skorzysta 200 osób, kolejne 45 komputerów trafi do jednostek podległych gminie. Projektu trwa 5 lat, sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem po zakończeniu projektu przejdzie na własność beneficjentów.

wykluczenie cyfrowe

Szkolenia odbywają się w wymiarze 10 godzin (2 dni po 5 godzin). Uczestnicy poznają budowę i działanie systemu operacyjnego, pakietu biurowego i podstawowej obsługi internetu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.