SP nr 14 w Krośnie wśród 10 laureatów ogólnopolskiego konkursu "Stołówka z klasą" organizowanego przez sieć Kaufland.
Prawidłowe odżywianie, w tym regularne spożywanie posiłków, jest podstawą zdrowego trybu życia, szczególnie w okresie dorastania. Aby zwrócić uwagę dzieci na ten aspekt oraz pomóc szkołom w stworzeniu komfortowych warunków, w których uczniowie spożywają posiłek, Kaufland zorganizował konkurs "Stołówka z klasą". Zostały do niego zaproszone wybrane placówki, które w 2019 r. nie uzyskały dofinansowania na poprawę standardu stołówek w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, zaplanowanego na lata 2019-2023”.

Zwycięskie szkoły zostały wybrane przez internautów, którzy oddawali swoje głosy na najlepszą pracę plastyczną promującą prawidłowe nawyki żywieniowe. Zgodnie z założeniem konkursu każda wygrana szkoła otrzymała 60 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont stołówek, z których już od początku września korzystają uczniowie dziesięciu zwycięskich placówek. Szkoła Podstawowa nr 14 w Krośnie jako jedyna z Podkarpacia znalazła się w gronie laureatów.


Zakres przeprowadzonych prac różnił się w zależności od potrzeb danej szkoły. W odrestaurowanych stołówkach m.in. odmalowano ściany i sufity, wymieniono oświetlenie oraz drzwi czy zamontowano rolety okienne lub żaluzje. Ponadto część szkół zdecydowała się na zakup nowych stolików i krzeseł.

-Promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności to główne filary naszej społecznej odpowiedzialności biznesu. Cieszymy się, że organizując konkurs „Stołówka z klasą” skłoniliśmy uczniów do refleksji nt. sposobu odżywiania oraz pomogliśmy stworzyć im komfortowe warunki, w jakich spożywają posiłki - powiedziała Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.