"Szklane Lniane" zastąpi legendarnego "Cześnika" w Korczynie. Co się kryje pod tą nazwą?
Spółka Investimus, właściciel Hotelu Nafta Krosno buduje w Korczynie Centrum Konferencyjno-Bankietowe „Szklane Lniane”. Zlokalizowane jest ono w miejscu dawnego Zajazdu „U Cześnika” przy trasie z Krosna do Rzeszowa przez Lutczę, nieopodal jednej z największych atrakcji regionu czyli Rezerwatu Skalnego „Prządki”. Nazwa obiektu nawiązuje do tradycji szklarskich oraz tradycji uprawy lnu i wytwórstwa z lnu. Szkło zostało wykorzystane zarówno w projekcie architektonicznym, jak również w wystroju wnętrz.
Elementy tekstylne wykonane z lnu będą widoczne w całym budynku.

Jedno z pomieszczeń nazwane Lniane Historie przeznaczone zostanie na ekspozycję przedmiotów związanych z tkactwem. Lniane menu, zawierające siemię lniane, olej czy kiełki lnu zostanie autorsko skomponowane przez szefa kuchni.


Do dyspozycji gości będzie Sala Szklana mogącą pomieścić do 210 osób oraz Sala Lniana na 230 osób. Obiekt będzie posiadał 10 luksusowych apartamentów. Na tarasie jednego z nich z panoramicznym widokiem m.in. na rozległą Kotlinę Krośnieńską i Doły Jasielsko-Krośnieńsko-Sanockie znajdzie się jacuzzi.

W obiekcie wykorzystane zostały materiały naturalnie występujące na terenie Rezerwatu Przyrody Nieożywionej Rezerwatu Skalnego „Prządki”. Z piaskowca wykonana zostanie np. lada recepcyjna, zaś w elementach dekoracyjnych często pojawiać się będzie motyw lasu, którym obiekt jest otoczony. W obiekcie będzie znajdował się sklepik, gdzie zakupić będzie można elementy szklane i lniane.

Ciekawostką jest fakt, że dziedzictwo regionu promowane ma być również przy użyciu dwóch gier: aplikacji pozwalającej na odbycie wycieczki po regionie, z motywem przewodnim lnu oraz gry, gdzie uczestnik po nałożeniu specjalnych gogli przeniesie się do wnętrza huty szkła.

Otwarcie centrum zaplanowano jeszcze w tym roku, ale wszystko będzie zależeć od sytuacji epidemicznej w Polsce.