W sali kinowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbyła się 5. jubileuszowa inauguracja roku akademickiego Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Nowy rok akademicki otworzyła prezes zarządu Melania Romańczak-Głód, a zaczął się on od odśpiewania hymnu Gaudeamus Igitur.

Melania Romańczak-Głód przypomniała, że główną inicjatorką i założycielką Stowarzyszenia Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku była Małgorzata Walaszczyk-Faryj, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli.

- Jest to jedna z najpiękniejszych idei, jakie w ostatnich latach powstały na terenie gminy Dukla - podkreśla Małgorzata Walaszczyk-Faryj.

Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Z okazji jubileuszu pamiątkowymi dyplomami uhonorowano studentów oraz osoby i instytucje, które przez pięć lat służyły pomocą i wsparciem rzeczowym i intelektualnym. Po oficjalnej części programu, wystąpił duetu „Dwa kolory”. Nie zabrakło też symbolicznej lampki szampana i jubileuszowego tortu, który mogli skosztować wszyscy uczestnicy spotkania.

- Obecnie w spotkaniach Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczą 61 osoby. W ciągu minionych czterech lat studenci uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, informatyki, gimnastyki korekcyjnej, nordic walkingu, zajęć z tańca towarzyskiego i integracyjnego, klubu plastyki, dyskusyjnego klubu filmowego. Studenci mieli również okazję uczestniczyć w wykładach o tematyce edukacyjnej. Odbywały się też liczne warsztaty np. kulinarne, słomkarskie, carvingu, ozdób bożonarodzeniowych, zielarskie, malarskie oraz wiele innych - opowiada Małgorzata Walaszczyk-Faryj.

Chętnie uczestniczyli też w spotkaniach integracyjnych: opłatek, spotkania noworoczne, andrzejki, dzień kobiet. Organizowane były liczne wycieczki i wyjazdy edukacyjne do teatru, opery i filharmonii oraz „Rajdy starszaków” wiodące trasami przyrodniczymi regionu Podkarpacia.

Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku był także zapraszany do udziału w różnych inicjatywach i akcjach. W 2016 r. wziął udział w nagraniu reportażu do programu „Lato w regionach” realizowanego przez TVP 3 Rzeszów. W 2016 i 2017 r. wspomógł akcję Ośrodka Kultury w Dukli „Podziel się miłością”. W marcu 2017 r. uczestniczył w I Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego. W 2018 r. w Cergowej odbył się wykład „Bezpieczny senior”, w którym uczestniczyli zaproszeni członkowie DUTW. W sierpniu 2020 r. reprezentantka DUTW brała udział w badaniu fokusowym na temat potrzeb kulturalnych Gminy Dukla, a 5 września 2020 r. przewodnicząca zarządu została zaproszona do odczytania jednej z ról w dramacie Juliusza Słowackiego „Balladyna” w ramach akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej.

- Stowarzyszenie DUTW bierze również udział w licznych wystawach artystycznych, koncertach, warsztatach i kiermaszach organizowanych przez Ośrodek Kultury w Dukli oraz pisze i realizuje projekty o dotacje i granty – dodaje Małgorzata Walaszczyk-Faryj.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.