Rozpoczął się rok akademicki 2014/2015. Dla studentów to czas gorączkowej krzątaniny w poszukiwaniu podręczników, książek naukowych i skryptów. Podczas studiów nie obejdzie się bez regularnego odwiedzania biblioteki. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie po raz drugi rusza akcja 'Studencki pakiet na wiedzę'. Akcja trwać będzie od 15 października do końca listopada br.
Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymać kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii, otrzymają zwiększony limit wypożyczeń.
Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub on- line - w dowolnym czasie i z dowolnego komputera połączonego do Internetu.

- Z naszej ubiegłorocznej akcji skorzystało wielu studentów, którzy przez cały okres studiów mogli korzystać ze zwiększonego limitu wypożyczeń. Duże zainteresowanie skłoniło nas do poszerzenia naszej specjalnej oferty i zwiększenia zeszłorocznego limitu - tłumaczy Małgorzata Szybiak Dyrektor PBW w Krośnie.

W tym okresie studenci będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy poprzez skorzystanie z naszych zbiorów za pośrednictwem katalogu OPAC, którego funkcjonalność pozwala na wyszukanie, zamawianie, prolongowanie i rezerwowane materiałów bibliotecznych.

Akcji towarzyszy ekspozycja publikacji pt. "1000 stron na wczoraj czyli jak się uczyć szybko i skutecznie" poświęcona narzędziom wspomagającym efektywne uczenie. Mnemotechnika, optymalne powtórki, notatki i inne zaprezentowane metody mogą być pomocne do efektywnej nauki, jak i uczenia się przez całe życie.

Zapraszamy studentów wszystkich uczelni wyższych.

Studencki pakiet na wiedzę


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.