9 października zorganizowany został III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni o Puchar Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.
Ten rodzaj rywalizacji pożarniczej wpisał się już na stałe do zdarzeń sportowych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro

W turnieju startowało ogółem 21 strażaków z krośnieńskiej komendy. Jest to jeden z etapów przygotowań i wyłaniania strażaków do reprezentacji Komendy na zawody wojewódzkie w sporcie pożarniczym. Turniejowa konkurencja polegała na jak najszybszym dotarciu na 3 piętro wspinalni, przy użyciu drabiny, tzw. "hakówki", czyli drabiny zakończonej uchwytem w postaci wydłużonego haka z zębami, który wbija się w drewniany otwór okienny. Ten rodzaj konkurencji wymaga od strażaka nie tylko siły i sprawności, ale i również odwagi, gdyż do obiektu wchodzi się o własnych siłach po ścianie zewnętrznej.

W rywalizacji wzięło udział 21 funkcjonariuszy sklasyfikowanych w dwóch kategoriach, gdyż nowością był start w kategorii "OLD - BOY", gdzie znaleźli się strażacy już nieuprawiający tej dyscypliny, a kiedyś z powodzeniem reprezentujący KM PSP w Krośnie na zawodach w sporcie pożarniczym.

III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce - mł.asp. Damian Urbanek z czasem 17,62 sek,
II miejsce - st.str. Andrzej Uliasz z czasem 18,28 sek,
III miejsce - mł.ogn. Rober Ząbik z czasem 21,22 sek.

III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro

Kategoria "OLD-BOY":
I miejsce - st.asp. Grzegorz Józefczyk z czasem 20,72 sek,
II miejsce - asp.sztab. Krzysztof Zima z czasem 29,87 sek,
III miejsce - mł.ogn. Krzysztof Rec z czasem 30,25 sek.

III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.