Pedagogiczna biblioteka Wojewódzka w Krośnie zaprasza studentów do skorzystania z wielu udogodnień w ramach akcji "Pakiet ProStudent". Na co mogą liczyć żacy?
Akcja „Pakiet ProStudent” rozpoczęła się 15 października i potrwa do końca listopada br.
Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii, oraz zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów.

- Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy voucher do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra. Nasze propozycje dla studentów to nie tylko tradycyjne rozwiązania, ale pakiet zintegrowanych usług bibliotecznych oraz innowacyjne technologie, które usprawnią naukę studentom bez wychodzenia z domu - informuje Katarzyna Materna z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie.

Warto też przypomnieć, że użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu "Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne". Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone kurierem bezpośrednio pod wskazany adres. Ponadto trwa promocja darmowej dostawy. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.

- Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla wielu użytkowników szczególne dla studentów jest nasza aplikacja mobilna "e-Biblioteki Pedagogiczne" na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store), która umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny dostęp do nowoczesnych e-usług - dodaje Katarzyna Materna.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie poleca też studentom wzbudzającą największe zainteresowanie e-usługę zamawiania skanów lub kserokopii artykułów z czasopisma lub fragmentów książek.
Użytkownicy biblioteki mają również możliwość skorzystania z "Book Roomu" - pokoju pracy twórczej indywidualnej i zespołowej. Do dyspozycji użytkowników w nowym zaprojektowanym pomieszczeniu znajduje się komputer z dostępem do Internetu, projektor multimedialny oraz tablica suchościeralna.

Każdy student otrzyma indywidualny instruktaż korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich nowych funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.

Plakat ProStudent