Trwa zwycięska passa zawodników z Ustrzyk Dolnych. Jednak zwycięstwo w Odrzykoniu nie przyszło im łatwo. Bramkarz Zamczyska w piękny sposób obronił rzut karny.
Po meczu 13. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne utrzymały wciąż status drużyny niepokonanej. Ale tym razem musiały się sporo napracować, by zgarnąć pełną pulę z wyjazdu do Odrzykonia.

Już w 1 minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję, ale Głód minimalnie chybił. W 13 minucie Kozioł sparował na róg techniczny strzał zawodnika gości. Chwilę później Bieszczady wyszły na prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Fundanicz. Zawodnicy z Ustrzyk mogli podwyższyć wynik w 28 minucie, ale strzał Macnara odbił intuicyjnie nogami Kozioł. Trzy minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Zamczyska za faul na Nowaku. Strzał Dziadosza odbił Półkoszek, ale w zamieszaniu podbramkowym wyrównującą bramkę strzelił Orzechowski. W 42 min. bramkarz Zamczyska popisał się piękną paradą po strzale zawodnika z Ustrzyk. Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy Bieszczady mogły strzelić drugą bramkę, ale strzał Walaszczyka minimalnie chybił bramkę.

Z meczu Zamczysko Odrzykoń - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne

Tuż po rozpoczęciu II połowy Arłamów po raz kolejny mógł wyjść na prowadzenie. W 48 min. sędzia podyktował rzut karny za faul na Mateuszu Kuzio. Jednak Kozioł po raz kolejny wyszedł obronną ręką z opresji. Wyczuł strzał Hansona Kumah-Doe i odbił piłkę. Bramkarz Zamczyska piękną paradą popisał się też w 68 minucie. Nic nie mógł jednak zrobić w 82 minucie, kiedy to Jacenkiew przedarł się lewą stroną boiska i precyzyjnym strzałem w długi róg dał zwycięskiego, jak się chwilę później okazało, gola Bieszczadom Ustrzyki Dolne.

Kamil Walaszczyk otrzymuje podziękowanie

Przed meczem działacze z Odrzykonia oficjalnie podziękowali Kamilowi Walaszczykowi za pracę na stanowisku trenera w Zamczysku w ostatnich kilku latach.

Zamczysko Odrzykoń - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne 1:2 (1:1)
0:1 Filip Fundanicz (14 min.), 1:1 Patryk Orzechowski (31 min.), 1:2 Igor Jacenkiw (82 min.)

ZAMCZYSKO: Damian Kozioł - Dominik Nowak, Bartosz Lenart, Ryszard Zaremba, Tomasz Bardzik, Patryk Orzechowski, Jakub Dziadosz (80. Jakub Telesz), Kacper Sokołowski, Kacper Czernicki, Mateusz Głód, Dariusz Winiarski. Trener: Andrzej Paszek.

BIESZCZADY ARŁAMÓW: Dariusz Półkoszek - Hanson Kumah-Doe, Kamil Grobosz, Daniel Rąpała, Fabian Winnicki, Filip Fundanicz (88. Jędrzej Pilch), Paweł Ziemba (64. Dawid Hawaj), Kamil Walaszczyk, Karol Dobrzański, Radosław Macnar (90. Sebastian Matiasik), Mateusz Kuzio (55. Igor Jacenkiw). Trener: Wojciech Kogut.

Sędziowali: Jakub Stodolak oraz Artur Szelc i Patryk Urbaś. Żółte kartki: Czernicki, Winiarski, Sokołowski, Zaremba, Sebastian Nowak (ławka rezerwowych), Piotr Filar (kierownik drużyny) - Winnicki, Jacenkiw.