Utalentowany wokalista Studia Piosenki Swing z Krosna weźmie udział w "bitwę" w popularnym programie telewizyjnym. Kiedy będzie można go zobaczyć w TVP2?
Ignacy Błażejowski jest uczniem II klasy liceum Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie. Od niemal dziesięciu lat występuje na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, uczestnicząc w zajęciach Studia Piosenki Swing prowadzonych przez Lucynę Durał, a od niedawna także w zajęciach z Almirą Szachowicz.

Śpiewa, komponuje i pisze własne teksty. Ignacy ma już na swoim koncie udział w telewizyjnym show Mali Giganci - w 2016 roku, wspólnie z Julią Błaszczyk, zaśpiewał balladę "Say Something". Z kolei polskie Muzeum Jazzu zaprosiło go do wykonania solowego recitalu. Uczestniczy też w Zaduszkach Muzycznych, koncertach noworocznych, czy w ramach Galicja Blues Festival, a także jako uczeń szkoły muzycznej. Na początku tego roku zachwycił „Recitalem standardów jazzowych”, potwierdzając słowa Lucyny Durał, że "Ignacy to jazz!".

W programie The Voice od Poland - w przesłuchaniach w ciemno - zaśpiewał "I See Fire" Eda Sheerana, zachwycając zarówno Michała Szpaka, jak i Edytę Górniak, do której drużyny ostatecznie dołączył. Przed Ignacym udział w kolejnym etapie programu - „bitwa” z udziałem wokalisty Studia Piosenki Swing będzie można zobaczyć 24 października 2020.